Turniej charytatywny

28 sierpnia 2008 Wydanie 31/2008
Turniej charytatywny
Turniej charytatywny, fot. Stanisław Cichoń

Na boisku Orła 23 sierpnia odbył się piłkarski turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice połączony z akcją krwiodawstwa i zbiórką pieniędzy na rzecz ciężko chorego Jana Stokłosy.

Przyjaciele z boiska pamiętają o dawnym zawodniku pierwszoligowej Cracovii i Hutnika, który uległ groźnemu wypadkowi samochodowemu i od 25 lat częściowo sparaliżowany porusza się na wózku inwalidzkim.

W tej szlachetnej akcji wzięły udział drużyny oldbojów Dalinu, Kalwarianki, Krwiodawcy – Pasy Cracovia i TVP Kraków. Biało – zieloni wystąpili w składzie: Krystian Blak (bramkarz), Janusz Wolfinger (kapitan), Wojciech Płachta, Dariusz Cienkosz, Bogdan Nowak, Radosław, Dariusz i Jarosław Osińscy, Krzysztof Bierówka, Adam Zadora, Artur Sufczyński, Tadeusz Poznański. Turniej sędziowali Tomasz Wójtowicz, Tomasz Suś, Stefan Banowski, Paweł Baran. Całe przedsięwzięcie zorganizował Klub Krwiodawców Krwi – Cracovia Pasy, przy wydatnym współudziale Miasta i Gminy Myślenice, LKS Orzeł, Krakowskie Zrzeszenie Krwiodawców „Przymierze”, TVP3 Kraków.

W pierwszym pojedynku Dalin zmierzył się z drużyną TVP i mimo prowadzenia 2:0 po bramkach Płachty i Wolfingera przegrał 2:4, w drugim meczu Cracovia zwyciężyła Kalwariankę 3:1. W finale „Telewizyjni” pokonali Cracovię 3:0, a Dalin rozgromił Kalwariankę 7:0 w spotkaniu o 3 miejsce. Łupem bramkowym podzielili się: Bierówka – 3, Płachta – 2, Cienkosz i Wolfinger po 1. Najlepszymi w naszych szeregach uznano Bierówkę, Płachtę i Cienkosza. Główni pomysłodawcy i inspiratorzy tych charytatywnych turniejów Andrzej Tychoniak (szef krakowskich krwiodawców) i Janusz Wolfinger w przyjacielskiej atmosferze na zakończenie zmagań wręczyli atrakcyjne puchary ufundowane przez burmistrza Macieja Ostrowskiego. Najstarszy zawodnik (rocznik 1941) Jerzy Stokłosa z Kalwariaki otrzymał pamiątkowy dyplom. Tego typu turnieje będą organizowane corocznie, także w Myślenicach.