Turniej Smoka na Zarabiu

Turniej Smoka na Zarabiu
Fot. fot. R. Podmokły

Turniej Smoka w Karate Seido to impreza, która odbywa się na zakończenie sezonu sportowego, a w tym roku była to już jej IV edycja. W turnieju wzięło udział 110 zawodników z całego kraju i byli to przedstawiciele różnych kategorii wiekowych oraz wagowych.

Turniej Smoka rozgrywany był w konkurencjach kata czyli form ruchowych, w której startowali na równych prawach mężczyźni i kobiety, chłopcy i dziewczęta oraz w kumite, gdzie swoje siły w bezpośredniej walce mierzyli już w osobnych kategoriach mężczyźni i kobiety podzieleni na kategorie wagowe.

W rozgrywanej 8 czerwca pod patronatem burmistrza Myślenic imprezie bardzo dobrze zaprezentowali się przedstawiciele naszego regionu z UKS Seido Karate „Shiro Sagi Dojo”. Wywalczyli 16 medali, a przecież dla wielu z nich był to debiut na ogólnopolskich zawodach. Łupem medalowym, na który złożyły się 5 złotych, 7 srebrnych i 4 brązowe medale podzielili się: Zuzanna Stefan (III miejsce w kata, II miejsce w kumite), Arkadiusz Brytan (III miejsce w kumite), Mirosław Litwa (II miejsce w kata i w kumite), Anna Stefan (III miejsce w kumite), Patrycja Jasek (I miejsce w kata i w kumite), Patrycja Lędźwa (II miejsce w kata i w kumite), Mateusz Mazur (II miejsce w kumite), Julia Górecka (I miejsce w kumite), Beata Tupta (I miejsce w kumite), Henryka Mikicka-Jasek (II miejsce w kumite), Rafal Jasek (III miejsce w kata) oraz Tadeusz Cienkosz (I miejsce w kata). Z medalami wrócili również przedstawiciele raciechowickiej sekcji zespołu: Karol Rus (II miejsce w kata), Jakub Trzciński (II miejsce w kumite) oraz Jakub Pająk (I miejsce w kumite).

– Ten turniej, to zwieńczenie całego, bardzo pracowitego sezonu szkoleniowego. Ciężka praca na treningach, zgrupowaniach w kraju i za granicą, udziały w zawodach regionalnych, otwartych wielostylowych turniejach ogólnopolskich przynosi wnioski, uczy i mamy tego efekty. Jestem bardzo dumny z naszych wojowników i niezmiernie cieszę się, że mamy taką ekipę. Ten sezon już się kończy, ale przyszły będzie jeszcze pracowitszy, gdyż już teraz wiemy, że kalendarz mamy wypełniony po brzegi. To motywuje do jeszcze cięższej pracy na treningach – mówi trener Kyoshi Rafał Czapla (5 Dan).

– Serdecznie dziękujemy panu burmistrzowi Jarosławowi Szlachetce za objęcie patronatem turnieju, panu Michałowi Funkowi, prezesowi hali sportowej za bardzo dobrą współpracę i pomoc przy organizacji, a także naszym patronom medialnym – ITV Myślenice oraz „Gazecie Myślenickiej” za promocję naszych zawodów – dodał Rafał Czapla.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).