Festiwal lata

Turniej Wiedzy Pożarniczej w Osieczanach

Region 9 kwietnia 2019 Wydanie 14/209
Turniej Wiedzy Pożarniczej w Osieczanach
Uczestnicy gminnych eliminacji Turnieju Wiedzy Pożarniczej z organizatorami, jurorami i wiceburmistrzem Mateuszem Sudrem

W gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2019 wzięło udział 33 uczestników z Zawady, Poręby, Jawornika, Drogini, Myślenic Śródmieścia i Górnego Przedmieścia. Zdobywcy I i II miejsca w swoich grupach wiekowych zakwalifikowali się do etapu powiatowego w kwietniu.

Organizatorem turnieju jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Zarząd Miejsko-Gminny w Myślenicach przeprowadził eliminacje gminne po raz siedemnasty – w tym roku według nowego regulaminu – 2 kwietnia w Zespole Placówek Oświatowych w Osieczanach.

Uczestników (I grupa 10 – 13 lat, II grupa 14 – 16 lat, III grupa 17 – 19 lat) oraz ich opiekunów powitał miejsko-gminy prezes ZOSP RP Waldemar Pachoń, a turniejowe zmagania oceniało jury w składzie: przewodniczący Jan Kantor – wiceprezes zarządu miejsko-gminnego, Łukasz Słowik i Marian Ćwierz – członkowie zarządu, Jan Litwa – skarbnik oraz Bogusław Żyła – dyrektor szkoły w Osiecznach, a zarazem sekretarz zarządu miejsko-gminnego.

Turniej składał się z części pisemnej i ustnej. Przez 45 minut uczestnicy rozwiązywali test składający się z 40 pytań dostosowanych do każdej z grup wiekowych. Do części ustnej przystąpili zawodnicy z grupy III, którzy mieli jednakową ilość punktów i walczący o miejsce 3.

Wyniki i nagrody:

Grupa I – 1. miejsce Dominika Szlósarczyk; 2. Kinga Janys

Grupa II – 1. miejsce Jolanta Kasina; 2. Magdalena Bujas

Grupa III – 1 miejsce Kamil Pieron; 2. Jakub Paryła

Nagrody, dyplomy oraz poczęstunek dla uczestników turnieju, ufundował Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Myślenicach oraz burmistrz Jarosław Szlachetka, a wręczali je wiceburmistrz Mateusz Suder oraz członkowie zarządu.

Jan Kantor