Turniej z niepodległością w tle

Sport 25 września 2018 Wydanie 34/2018
Turniej z niepodległością w tle
Finalistki turnieju kobiet: Agnieszka i Sonia Koszut oraz Aneta Nosal i Joanna Panuś

Na kortach myślenickiego Zarabia odbyły się zawody tenisa ziemnego zorganizowane w ramach obchodów stulecia niepodległości Polski. Rozegrano cztery turnieje gry podwójnej: dzieci, pań, panów oraz par plus 100

Dyrektor turnieju zadbał o oprawę muzyczną imprezy, dlatego podczas gry tenisistkom i tenisistom towarzyszyły piosenki żołnierskie i powstańcze, które jeszcze bardziej motywowały do walki na korcie.

W wyniku całodziennych zmagań wśród pań zwyciężyła para Aneta Nosal i Joanna Panuś pokonując w finale Agnieszkę i Sonię Koszut. Wśród panów w kategorii open puchary za zwycięstwo otrzymali bracia Damian i Tomasz Bess. W kategorii plus 100 gdzie łączna liczba wieku obu zawodników musiała być równa lub większa stu lat zwyciężył Józef Mikołajczyk i Radek Chorabik pokonując w finale Eugeniusza Żądło i Grzegorza Koska. W kategorii dzieci puchary za pierwsze miejsce otrzymali Ignacy Nowak i Krystian Chęciński.

Ta impreza sportowo-niepodległościowa zgromadziła na myślenickich kortach ponad pięćdziesięciu zawodniczek, zawodników i sympatyków tenisa ziemnego. W imieniu TKKF Myślenice, puchary i nagrody zwycięzcom wręczył Grzegorz Kosek, a ufundował je Urząd Miasta i Gminy Myślenice oraz Starostwo Powiatowe.

Piotr Zięba