Tydzień modlitw

Tydzień modlitw
Piątkowa pasterka maryjna zgromadziła bardzo dużo osób; wierni modlili się wspólnie z księżmi pochodzącymi z parafii Narodzenia NMP Fot. P. Biela

Premiera filmu „Ślady Maryi” i koncert pieśni maryjnych to nie jedyne wydarzenia, które towarzyszyły uroczystemu jubileuszowi. Przez cały tydzień wierni mogli uczestniczyć w specjalnych Mszach świętych odprawianych w Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej m.in. przez krakowskich biskupów, a w piątek również w pasterce koncelebrowanej przez księży rodaków.

Jubileuszowy tydzień rozpoczął się w niedzielę, 18 sierpnia. W tym dniu odprawione zostały Msze święte dla młodzieży, dzieci i dorosłych. Przewodniczył im ks. Józef Guzdek, biskup polowy Wojska Polskiego. Wieczorem młodzież z parafialnej oazy zaprosiła na Akatyst ku czci Bogarodzicy. W poniedziałek, 19 sierpnia Mszy świętej wieczornej przewodniczył ks. kanonik Stanisław Wójcik, a we wtorek ks. prałat Jan Kabziński.

Środa rozpoczęła się nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po której odprawiona została Msza święta z udziałem Róż Różańcowych pod przewodnictwem ks. bp Jana Zająca. Później do pięciu ołtarzy wokół kościoła wyruszyła procesja różańcowa z Najświętszym Sakramentem.

Oratorium i „Wieczór Uwielbienia”

W programie kolejnego dnia znalazły się: Msza święta odprawiona przez ks. inf. Jakuba Gila, Droga Krzyżowa wokół świątyni oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Natomiast na piątek zaplanowano Msze święte dla osób starszych i chorych z udziałem ks. bp Jana Szkodonia oraz dla rodzin, której przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz. Wieczorem w kościele można było posłuchać muzycznego oratorium maryjnego zatytułowanego „Tajemnice Światła” oraz wziąć udział w „Wieczorze Uwielbienia” przed Najświętszym Sakramentem animowanym przez wspólnoty parafialne. Ważnym wydarzeniem tego dnia było też spotkanie członków służby liturgicznej ołtarza - lektorów i ministrantów, którzy na przestrzeni 50 lat służyli w parafii. Piątek zakończył się uroczystą pasterką maryjną, w której wzięli udział księża pochodzący z myślenickiej parafii Narodzenia NMP. Przewodniczył jej ks. prałat Karol Jarosz, a kazanie wygłosił o. Konrad Cholewa OFM, kustosz Sanktuarium Kalwaryjskiego.

Anna Ostafin Anna Ostafin Autor artykułu

dziennikarka z pasją, ciekawa świata i ludzi, doświadczenie zdobywała w rozgłośni radiowej, portalach internetowych i wydawnictwach prasowych, absolwentka filologii polskiej (specjalność medialna).