Życzenia

Tym razem juniorzy dali przykład

Tym razem juniorzy dali przykład
Seniorzy robili co w ich mocy, ale tym razem to nie wystarczyło. Fot. Fot. R.podmokły

W dwóch rozgrywkach uczestniczą piłkarze ręczni SUMKS „Jedynka” Myślenice; juniorzy młodsi w regionalnych rozgrywkach o Mistrzostwo Polski, zaś seniorzy w Małopolskiej Lidze Seniorów.

Ostatnio więcej było powodów, aby chwalić tych starszych zawodników, bo seniorzy rozpoczęli swoje rozgrywki w takim stylu, że zaczęło być o nich głośno w hand-ballowym środowisku Małopolski i Podkarpacia.

Wygrali w Libiążu i w Bochni, a szczególnie ten pierwszy rywal należy do regionalnych mocarzy. Juniorzy młodsi natomiast dosyć dawno nie punktowali, choć w wielu przypadkach wydawało się, że rywal jest absolutnie w ich zasięgu. Ten tydzień trochę odwrócił rolę, bo juniorzy młodsi w czwartek 14 marca rozgromili Piasta Skawinę, mimo że w myślenickiej drużynie z powodu kontuzji nie mógł zagrać Aleksander Łatas i Jakub Kowalcze. A to dwa filary drużyny. Wobec ich nieobecności ciężar gry wziął na siebie Robert Chmielarczyk oraz wyjątkowo skuteczni Patryk Dziatkowiec i wracający po kontuzji Bartosz Dyczkowski. W niedzielę natomiast seniorzy zagrali ze swoimi tradycyjnymi rywalami z drużyny Kusego Kraków. Na juniorskim szczeblu jest to jeden z najsilniejszych ośrodków w kraju, ale w niedzielnym spotkaniu myśleniczanie grali z tą młodą drużyną, jak równy z równym. Właściwie przebieg spotkania wskazywał że SUMKS „Jedynka” powinna to spotkanie przechylić na swoją stronę, bo nie do zatrzymania byli przez większą część meczu Kacper Bała i Marcin Skałka, a pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem myśleniczan.

Czego zatem zabrakło do zwycięstwa? Kilku dokładniej rozegranych akcji, paru odrobinę precyzyjniejszych strzałów i przytomniej rozegranych kontrataków. W tym meczu mogliśmy wielokrotnie w obu drużynach oglądać ciekawą zagrywkę taktyczną, gdy w momencie ataku drużyna wycofywała bramkarza i wprowadzała siódmego zawodnika. Taki manewr daje dużą przewagę w trakcie rozgrywania akcji, ale w momencie straty zdarza się, że bramkarz rzuca przez całe boisko na pustą bramkę rywali. W tym aspekcie lepsi byli krakowianie, których bramkarz strzelił w ten sposób aż 3 gole. Te drobiazgi złożyły się na porażkę myśleniczan w tym bardzo interesującym i trzymającym w napięciu meczu.

Juniorzy młodsi

SUMKS „Jedynka” – Piast Skawina 28:12 (11:7)

„Jedynka”: Piwowarczyk, Pitala – E. Bała 1, Bałucki 3, Bujas 1, Chmielarczyk 8, Dyczkowski 4, Dziatkowiec 6, Grabski, Kopera 1, Kuc 2, Paruch 2, Łypik.

Seniorzy

SUMKS „Jedynka” – Kusy Kraków 27:30 (14:13)

„Jedynka”: Ajchler 1, Piwowarczyk – K. Bała 10, Kromka 2, Skałka 9, Koloch 2, Wiechniak, Przała 1, Wykrętowicz 2, Suder, Bieniek, Bujas, Chmielarczyk, Dziatkowiec.

 

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).