Uczniowie „Dwójki” misjom

Uczniowie „Dwójki” misjom

W tym roku swoją troską uczniowie i katecheci myślenickiej „Dwójki” objęli misje w Peru i na Filipinach, a przede wszystkim myśleniczankę Kasię Jawor pracującą w Peru

W grudniu ubiegłego roku misjonarka odwiedziła szkołę. Dzieci mogły obejrzeć zdjęcia oraz filmiki z codziennego życia swoich rówieśników. Karolina dzieliła się tym, ile radości sprawia małym Filipińczykom każdy gest dobroci od życzliwych im osób. Mogliśmy również nauczyć się kilku słów w ich ojczystym języku oraz usłyszeć przepiękny śpiew przedszkolaków.

Wraz z Tomaszem Tatarem uczniowie przygotowali krótkie scenki opowiadające historię Bożego Narodzenia, w czasie których była także możliwość kolędowania. Po występie chętni parafianie mogli wspomóc ofiarą pieniężną naszą akcję. W marcu, jak co roku zorganizowali kiermasz palm. I znów wspaniali mieszkańcy Myślenic nie zawiedli. Bardzo licznie odwiedzali stoiska.

Efektem obydwóch akcji jest pomoc misjom w łącznej kwocie 7030 zł oraz zakup 25 atlasów i słowników biblijnych do pracy z dziećmi. Jednak dużo wspanialszym wynikiem tych działań jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na trudny los innych ludzi. Pokazanie, że razem możemy pomóc bardziej potrzebującym. Uświadomienie, że bardzo duże znaczenie ma każdy nasz gest i poświęcony czas. Wspaniałym jest również to, że są dorośli, którzy pomimo licznych obowiązków, potrafią poświęcić swój wolny czas dla dobra innych.

Ogromną pomocą, za którą organizatorzy są bardzo wdzięczni, służyli także dorośli: s. Stanisława Julisz, s. Ewa Cieśla, Teresa Dąbrowa, Marcjanna Fijał, Monika Lemaniak, Izabela Leżańska, Urszula Orzechowska oraz Łukasz Węgrzyn. Zawsze mogli liczyć także na życzliwość ze strony naszych kapłanów.

- Mam nadzieję, że zebrane fundusze pomogą w pracy misyjnej na rzecz tych najbardziej potrzebujących Chrystusa. Jeszcze raz wszystkim myśleniczanom serdecznie dziękujemy.

Dorota Orzechowska