Uczniowie znów pięknie czytali!

Edukacja 18 czerwca 2019 Wydanie 22/2019
Uczniowie znów pięknie czytali!
Laureaci XVIII Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania w SP nr 3 w Myślenicach Fot. fot. L. Skałka, K. Pawłowska

Ktoś powie: „Czytać każdy potrafi”, ale dzięki uczestnikom XVIII Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania, odbywającego się pod znakiem prozy Sławomira Mrożka, byliśmy świadkami mistrzowskich, wręcz aktorskich popisów. Intonacją głosu, gestem, mimiką nie raz wywoływali na twarzach słuchających śmiech do łez, jak to z tekstami Mrożka bywa.

Konkurs odbył się w piątek 24 maja w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Myślenicach i był kontynuacją zmagań organizowanych dotychczas przez Gimnazjum nr 2. Celem konkursu jest pielęgnowanie zamiłowania do pięknego czytania, propagowanie czytelnictwa oraz zainteresowanie młodzieży twórczością wybranego pisarza. W tym roku uczniowie mieli przygotować wybrane przez siebie dowolne fragmenty prozy Sławomira Mrożka.

W konkursie wzięło udział 46 uczniów z 12 szkół podstawowych powiatu myślenickiego. Jury złożone z nauczycieli opiekunów przyznało nagrody ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Myślenice oraz Starostwo Powiatowe.

Laureaci: I miejsce – Piotr Mazur z SP w Wiśniowej, Kamila Żarska z SP3 w Myślenicach i Aleksander Grzybek SP 2 w Myślenicach; II miejsce – Marcelina Szlachetka z SP w Bęczarce, Julia Kania z SP 4 w Myślenicach, Ewa Wróblewska SP 2 w Myślenicach, Bartosz Irzyk z SP w Trzemeśni; III miejsce – Nadia Leńczowska SP w Bęczarce, Sofia Grzybacz SP w Wiśniowej, Aleksandra Zaworska SP 2 w Myślenicach, Nadia Ceranowicz SP 2 w Myślenicach, Julia Szmajada SP w Drogini, Karolina Ożóg SP w Krzyszkowicach.

 Lucyna Skałka, Katarzyna Pawłowska