Udało się! Górki wywalczyły historyczny awans

Udało się! Górki wywalczyły historyczny awans Fot. Bartek Ziółkowski

Po pierwszych siedmiu kolejkach sezonu mieli bilans 2 zwycięstw 2 remisów i 3 porażek. Awans do wyższej klasy wydawał się nierealny, jednak w rundzie rewanżowej na boisko wyszedł zupełnie inny zespół. W 10 kolejnych meczach Górki zdobyły prawie komplet punktów (9 zwycięstw i 1 remis) o awans walcząc do ostatniego spotkania

W historii klubu z Górnego Przedmieścia sobota 10 czerwca zapisze się jako dzień wyjątkowy. Piłkarze Górek Myślenice stanęli przed szansą zdobycia mistrzostwa B-klasy i bezpośrednim awansem do wyższej klasy rozgrywkowej. Myśleniczanie po 7 zwycięstwach i remisie w rundzie wiosennej w starciu z Cisami Harbutowice byli faworytem. Mecz decydował o awansie, co tylko potęgowało emocje spotkania, mającego charakter prawdziwego finału.

Rywalem Górek była ósma drużyna w tabeli, która niejednokrotnie pokazała, że stać ją na niespodzianki. - Do szczęścia brakowało punktu, jednak głównym założeniem na ten pojedynek była pewna wygrana i potwierdzenie, że awans do A-klasy jest w pełni zasłużony – po meczu przyznał trener Łukasz Zając.

Kiedy sędzia w 4 minucie odgwizdał faul w polu karnym na napastniku Górek, a chwilę potem strzałem z 11 metrów wynik otworzył Marek Zięba trybuna eksplodowała. Kilka minut później po strzale zza pola karnego Cisy zremisowały studząc emocje na stadionie. Nie na długo, bowiem tuż przed przerwą Zięba po rajdzie lewą stroną wrzucił piłkę w pole karne, gdzie czekał Dariusz Spórny, który podanie zamienił na bramkę, ustalając tym samym wynik spotkania na 2:1.

Po wybuchu radości i tuż przed wielką fetą głos zabrali goście wśród których nie zabrakło burmistrza Macieja Ostrowskiego, starosty Józefa Tomala, przewodniczącego RM Tomasza Wójtowicza, radnych miejskich oraz przedstawiciela Podokręgu Myślenice - wiceprezesa Czesława Ulmana, który podczas uroczystości wręczył odznaczenia dla zasłużonych działaczy. Uhonorowanie zostali: Maciej Górka (Złota Odznaka Honorowa Zrzeszenia LZS), Jacek Górka (Srebrna Odznaka Honorowa Zrzeszenia LZS), Sławomir Pilch (Srebrna Odznaka Honorowa Zrzeszenia LZS), Mateusz Obierzyński (Srebrna Odznaka Honorowa Zrzeszenia LZS), Mateusz Ulman (Srebrna Odznaka Honorowa Zrzeszenia LZS), Marek Ulman (Brązowa Odznaka Honorowa Zrzeszenia LZS), Tomasz Stanach (Brązowa Odznaka Honorowa Zrzeszenia LZS).