Akcja

Uklejna na Tour de Pologne

Uklejna na Tour de Pologne

W dniu królewskiego etapu Tour de Pologne swoje wielkie święto mieli kolarze amatorzy. Na starcie Tour de Pologne Amatorów w Bukovina Resort pojawiły się tłumy miłośników dwóch kółek, a wśród nich nie mogło zabraknąć reprezentantów TKKF Uklejna

Na ten dzień czekają wszyscy kolarze amatorzy z całej Polski, ale takiego tłumu nikt się nie spodziewał; na liście startowej pojawiło się ponad 2,5 tys. kolarzy. Specjalnie przygotowana trasa, na której kilka godzin później walczyli kolarze zawodowi, jest prawdziwie królewska. 58 kilometrów z dwoma bardzo wymagającymi podjazdami - Ściana Bukovina w Gliczarowie oraz Ściana Harnaś w Rzepiskach. Do tego jeszcze Rusiński Wierch i finałowy podjazd w Bukowinie Tatrzańskiej.

Najlepiej z kolarzy TKKF Uklejna Myślenice zaprezentował się Bolesław Kasperek, który był 43. z czasem 1:47:25. Minutę za nim linę mety przekroczył Tomasz Matoga, który z czasem 1:48:20 był 56. Na 92. pozycji przyjechał Tomasz Kołodziejczyk (1:52:54), na 288. Wiesław Kołodziejczyk (2:03:37), 563. Paweł Michalec (2:12:14), 1339. Marek Łabędź (2:35:34), a na 1911. Magdalena Majka (3:08:37).

Na starcie pojawiło się wiele znanych osób i kolarskich gwiazd. Nie mogło zabraknąć oczywiście Czesława Langa, dyrektora generalnego TdP, który zwyciężył w swojej kategorii wiekowej. - W tym roku mamy wyjątkową edycję touru - wyścig obchodzi 90 urodziny, a wszyscy świętujemy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. I nie można sobie wymarzyć lepszego początku tego dnia, niż TdP Amatorów, który z roku na roku gromadzi coraz więcej miłośników kolarstwa - powiedział wicemistrz olimpijski z Moskwy i zwycięzca touru z 1980 roku. Na starcie pojawili się także inni triumfatorzy tego wyścigu sprzed lat - Zbigniew Piątek, Henryk Charucki, Jan Brzeźny, czy inni znakomici kolarze jak Krzysztof Sujka, czy Jan Faltyn, a także goście z zagranicy - m.in. Tom Van Damme, prezes Belgijskiej Federacji Kolarskiej i Leo Van Vliet, były kolarz, obecnie organizator wyścigu Amstel Gold Race.

Piotr Ślusarczyk Piotr Ślusarczyk Autor artykułu

Z gazetą związany w latach 1999-2018. Przez ostatnie 15 lat pełnił funkcję sekretarza redakcji, dbając o sprawne funkcjonowanie tygodnika. Zawsze związany z tytułem równie mocno jak z samymi Myślenicami. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczynał jako licealista od redagowania „Odkroju” - dodatku do Gazety Myślenickiej poruszającego problematykę dotyczącą młodzieży oraz od poezji, publikując w ramach Myślenickiej Grupy Poetyckiej „Tilia”. (HISTORIA, KULTURA, SPORT, SAMORZĄD)