UKS „Zarabie” na Narodowym

UKS „Zarabie” na Narodowym
Jakub Masłowski w pojedynku z Chińczykiem Han Qiyao Fot. K. Marszałek

Tłumy amatorów tenisa stołowego przyciągnął pingpongowy PGE Narodowy, połączony z Narodowym Dniem Tenisa Stołowego, który odbył się 15 września. W ogólnopolskim święcie tenisa stołowego wzięło udział blisko 11 tysięcy osób, a w zorganizowanych turniejach rywalizowało aż 1200 uczestników.

W tym gronie nie zabrakło również przedstawicieli Myślenic. W czynnej i biernej formie wzięli udział w tym meetingu zawodnicy zrzeszeni w UKS Zarabie. Na płycie najnowocześniejszego, polskiego stadionu rozegrano turnieje Dzieci i Młodzieży oraz mecze LOTTO Superligi i Ekstraklasy Kobiet. Sportowe marzenia spełnili również starsi adepci ping-ponga, rywalizujący w turnieju Open. Rozgrywkom toczącym się na ponad stu stołach towarzyszyły liczne atrakcje. Wśród byłych gwiazd tenisa stołowego, które można było zobaczyć na imprezie byli m.in. Jorgen Persson, Jorg Rosskopf i Lucjan Błaszczyk, a głównym punktem programu były mecze ligowe LOTTO Superligi i Ekstraklasy Kobiet. Zobaczyliśmy wszystkie zespoły, które rywalizują w tych rozgrywkach, a zatem również naszego przedstawiciela Kubę Masłowskiego wychowanka UKS Zarabie, który od obecnego sezonu gra w zespole UKS Warta Kostrzyn nad Odrą. Jego zespół w tej kolejce ligowej grał z bardzo mocnym PKS Kolping Frac Jarosław, a Kuba trafił na Chińczyka Han Qiyao i uległ mu 1:3 (4:11; 7:11; 12:10; 6:11).

Setki osób grały rekreacyjnie oraz zbierały sprawności, które pozwoliły zdobyć medal Pingpongowego Eksperta. Aby nim zostać, należało między innymi przebrnąć przez nietypowy tor przeszkód, pokonać robota serwującego podkręcone piłki czy precyzyjnie trafiać w cel. Na specjalnym stole chętni mogli spróbować swoich sił w Teqball – nowej dyscyplinie sportowej, bazującej na piłce nożnej i tenisie stołowym.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).