Festiwal lata

UKS „Zarabie” ponownie w II lidze

UKS „Zarabie” ponownie w II lidze
Na czyją strone spadnie piłka? - zastanawiają się Adam Gdula i Dominik Zakrzyński Fot. Fot. R. Podmokły

Tylko 12 miesięcy trwała nieobecność myślenickich tenisistów stołowych na drugoligowym szczeblu.

Po zaledwie jednym sezonie wrócili na ten poziom i zagrają na nim po raz trzeci w historii klubu. Obecny sezon przeszli jak burza, a w ubiegłym tygodniu przypieczętowali ostatecznie awans, wygrywając 2 mecze we własnej hali – czwartkowy z „Siemachą” Kraków i sobotni z „Semarchem – Podwawelskim”. Te dwie wygrane dają im 8-punktową przewagę nad głównym rywalem, czyli drużyną ze Słopnic. Nawet biorąc pod uwagę, że Słopnice mają jeszcze jeden mecz zaległy, a w ostatniej kolejce podejmą UKS „Zarabie” na własnym terenie, jest to strata nie do odrobienia. W ubiegłotygodniowych meczach myśleniczanie potwierdzili, że są zdecydowanie najlepszym zespołem w całej stawce i ani przez chwilę nie było wątpliwości, kto będzie górą w ich rywalizacji z trzecim w tabeli „Podwawelskim” i szóstą „Siemachą”. W meczu z „Siemachą” myślenickiej drużynie nie przeszkodziło nawet to, że nie mógł wystąpić Piotr Światłoń i musiał go zastąpić trener drużyny Bogdan Czyżycki. W spotkaniu z „Podwawelskim” UKS „Zarabie” wystąpiło już w najsilniejszym składzie i krakowskiemu rywalowi oddało tylko jeden mecz singlowy. Podobnie bezkompromisowi myśleniczanie byli zresztą w ciągu całego sezonu, w którym wygrali wszystkie 15 spotkań ligowych. Wielkie gratulacje za ten wyczyn. Teraz dla myślenickich tenisistów stołowych celem jest wygranie wyjazdowego meczu ze Słopnicami, co spowodowałoby, że cały sezon byłby bez skazy czyli z kompletem punktów.

UKS „Zarabie” – „Siemacha” Kraków 11:3 (punkty dla UKS „Zarabie” zdobywali: Dominik Zakrzyński 3,5 Adam Gdula 3,5 Damian Dudziak 2,5 Bogdan Czyżycki 1,5)

UKS „Zarabie” – „Semarch – Podwawelski” Kraków III 13:1 (punktowali: Piotr Światłoń 3,5 Dominik Zakrzyński 3,5 Adam Gdula 3,5 Damian Dudziak 2,5).

Tabela ligowa:

1. UKS „Zarabie” – 30 – 62:48; 2. KS „Spektrum – Karpol” Słopnice II – 22 –128:68; 3. „Semarch – Podwawelski” Kraków III – 17 – 120:90; 4. ULKS Lachowice – 14 – 103:93; 5. MKS KSOS Kraków – 13 – 99:97; 6. „Siemacha” Kraków – 13 – 92:104

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).