Ulica Szpitalna - wreszcie jasne zasady korzystania z parkingu i chodnika

Ulica Szpitalna - wreszcie jasne zasady korzystania z parkingu i chodnika

Po dwóch stronach ulicy Szpitalnej stanęły parkomaty, a wzdłuż chodnika po prawej stronie ulicy w stronę szpitala zamontowano słupki, które uniemożliwią pozostawianie samochodów w miejscach przeznaczonych dla ruchu pieszych.

- Problem z nieprzepisowym parkowaniem na chodniku przy ul. Szpitalnej został definitywnie rozwiązany. Piesi mogą teraz swobodnie korzystać z maksymalnej szerokości przejścia, co ma szczególne znaczenie dla rodziców z pociechami w wózkach dziecięcych. Również parkujący mogą swobodnie wyjechać z parkingu bez obawy o stłuczkę. Dla kierowców pozostaje do dyspozycji gminny parking godzinowy oraz szpitalny za jednorazową odpłatnością. Lada moment wykonamy jeszcze dodatkowe pasy dla pieszych naprzeciw portierni przy wjeździe do SP ZOZ – mówi Mateusz Suder, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.

O ulicę Szpitalną została rozszerzona Strefa Płatnego Parkowania, co pozwoli na zwiększenie rotacji w obrębie Szpitala Powiatowego. Doskonale sprawdza się to w centrum miasta. Kierowcy parkujący samochody wzdłuż drogi gminnej zobowiązani są do uiszczenia opłaty w parkomacie oraz pobranie bloczka, zostawiając go za szybą samochodu. Brak biletu lub przekroczenie opłaconego czasu postoju skutkuje dodatkową opłatą w wysokości 50 zł.

Strefa Płatnego Parkowania obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7: 00 do 18:00.

Ceny w Strefie Płatnego Parkowania:

1,00 zł – za postój do 30 minut

2,00 zł - za pierwszą godzinę postoju

2,40 zł – za drugą godzinę postoju

2,80 zł – za trzecią godzinę postoju

2,00 zł – za czwartą i kolejne godziny postoju

Za bilet parkingowy zapłacić można gotówką lub kartą zbliżeniowo w parkomacie lub za pomocą aplikacji mobilnych Pango oraz SkyCash. Problem z parkowaniem i nieprzepisowym zastawianiem przez kierowców chodnika od wielu lat zgłaszali mieszkańcy, radni oraz policja.