Umowa na budowę parkingu pod estakadą podpisana

Miasto 19 grudnia 2017 Wydanie 45/2017
Umowa na budowę parkingu pod estakadą podpisana

Niebawem zaparkujemy pod estakadą w Myślenicach. Władze miasta podpisały już umowę na budowę parkingu typu park&ride, który wykorzysta teren pod wiaduktem prowadzący Zakopiankę nad ulicą Słowackiego

W poniedziałek 18 grudnia burmistrz Maciej Ostrowski dopełnił wszelkich formalności z wykonawcą prac budowlanych firmą ZIBUD z Kamienicy. Budowany parking ma pomieścić 85 samochodów.

O tym jak ciężko znaleźć miejsce parkingowe w rejonie dworca autobusowego w Myślenicach wie chyba każdy. Zablokowane są często chodniki, bramy wjazdowe na co skarżą się mieszkańcy. Parking pod estakadą z założenia będzie służyć tym kierowcom, którzy zostawiają swoje samochody w Myślenicach i przesiadają się w komunikację zbiorową w stronę Krakowa, Zakopanego, czy innych kierunkach. Miejsca parkingowe pod estakadą z pewnością odciążą przepełnione samochodami chodniki, ulice i parkingi w tej części miasta.

Budowany parking ma pomóc w rozwiązaniu problemów z parkowaniem głównie przy galeriach handlowych oraz w rejonie ul. Słonecznej i dochodzących do niej ulic Rzemieślniczej, Okulickiego i Armii Krajowej. To właśnie na nich wprowadzono nowe zasady w ramach których przez pierwszą godzinę można zostawić samochód za darmo, ale kolejne to już koszt 50 zł. Takie rozwiązanie zastosowano w 2015 roku po interwencjach mieszkańców.

- Będziemy mieli legalny parking działający na zasadzie „park&ride”, który powinien odciążyć okoliczne ulice. Otrzymaliśmy zgodę od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na zagospodarowanie tego terenu z przeznaczeniem na parking, a Gmina Myślenice będzie jego inwestorem” - podczas sesji Rady Miejskiej mówił burmistrz Maciej Ostrowski.

W innych miejscowościach parkingi typu „parkuj i jedź” buduje się często na obrzeżach miasta, aby podróżujący komunikacjami miejskimi czy zbiorowymi nie blokowali miejsc parkingowych z innym przeznaczeniem. Tego typu parkingi ulokowane są najczęściej przy dworcach, stacjach kolejowych lub pętlach tramwajowych i autobusowych. Teren pod estakadą w Myślenicach znajduje się w odległości zaledwie 250 metrów od dworca autobusowego.