Urszula Łętocha najlepszą... amatorką

W miniony weekend rozegrano XXX Bieg Hetmański, czyli Puchar Polski Amatorów w Narciarstwie Biegowym. Zwyciężyli jednak nie amatorzy; w biegu głównym na 10 km pań najlepsza okazała się Urszula Łętocha z LKS Markam Wiśniowa-Osieczany

Zawody odbywały się na na trasach biegowych Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim. Pomimo mroźnej aury w zawodach uczestniczyło ponad stu biegaczy z kraju i Ukrainy w tym również dzieci i młodzież.

Bieg główny pań w stawce 18 zawodniczek zwyciężyła Urszula Łętocha z czasem 27:55 tylko cztery sekundy przed Izabelą Marcisz; na trzeciej lokacie uplasowała się Klaudia Kołodziej z LKS Witów Ski Mszana Górna.

Zawodnicy ocenili przygotowanie tras bardzo dobrze. Nie dziwi zatem fakt, że Tomaszów Lubelski staje się coraz bardziej doceniany w kraju jako ośrodek narciarstwa biegowego. Mimo siarczystego mrozu atmosfera dzięki staraniom organizatorów była naprawdę ciepła, nie tylko ze względu na oprawę, dożywianie i herbatę.