VII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze 1988

VII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze 1988
Z archiwum kolekcjonerskiego Józefa Stanisława Błachuta

 W dniach 21-26 sierpnia 1988 roku Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Myślenice - Dolne Przedmieście reprezentowała województwo krakowskie na VII Krajowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych.

Wśród 50 startujących jednostek OSP z całego kraju, druhowie z Dolnego Przedmieścia zajęli wówczas 8. miejsce. Zdjęcie przedstawia strażaków, członków rodzin strażackich i ich sympatyków, którzy  przyjechali do Łodzi wynajętym autobusem, aby kibicując, uczestniczyć w tych finałowych rozgrywkach. Kibicowali oczywiście swoim. Pierwszy z prawej to ówczesny naczelnik jednostki Tadeusz Góralik. Społeczność Dolnego Przedmieścia już wiele razy okazywała swoją aktywność i wrażliwość nie tylko w chwilach radosnych. W chwilach dramatycznych wspierała również rodziny dotknięte nieszczęściem. To właśnie strażacy z tej jednostki i członkowie ich rodzin wielokrotnie byli inicjatorami tych dobroczynnych akcji. Druhowie - tak trzymać dalej. Autor zdjęcia Józef Stanisław Błachut

Józef Stanisław Błachut Józef Stanisław Błachut Autor artykułu

Rodowity myśleniczanin, fotograf dokumentalista, pasjonat historii miasta oraz ludzi z nim związanych. Kolekcjoner starych pocztówek i fotografii Myślenic.