W drodze do Mistrzostw Świata

Sport 9 stycznia 2018 Wydanie 1/2018
W drodze do Mistrzostw Świata

Mikołaj Włodarczyk z Zawady zdobył srebrny i brązowy medal oraz pierwsze punkty zaliczane do Pucharu Świata podczas zawodów rozegranych w Południowym Tyrolu

Zawody zainaugurowały sezon wyścigów psich zaprzęgów 2017/2018. Podczas zmagań zaliczanych do Pucharu Świata WSA (World Sleddog Association) w Langtaufers w Południowym Tyrolu Mikołaj wystartował w dwóch kategoriach: 6Dogs-1 oraz 4Dogs-1 (odpowiednio 6 i 4 psy rasy Husky Syberyjski).

Trasy w Langtaufers nie należą do najtrudniejszych, jednak przebiegają na wysokości ponad 2000 m n.p.m, co bardzo często spowalnia psy, które regularnie nie trenują na takich wysokościach. Dodatkowo 4 z 10 psów z którymi startował Mikołaj to młode okazy dla których jest to pierwszy sezon startowy. Pomimo tego Mikołajowi udało się wywalczyć srebrny medal w kategorii 4 psów, brązowy w kat. 6 psów oraz zdobyć pierwsze punkty w Pucharze Świata. - Najważniejszym celem na ten sezon są Mistrzostwa Świata, które odbędą się w marcu 2018 roku w szwedzkim Sveg - przyznaje Mikołaj Włodarczyk.