W każdym z nas jest dziecko. Chcemy rozdawać ludziom radość

W każdym z nas jest dziecko. Chcemy rozdawać ludziom radość
Piotr Jagniewski

W każdym z nas jest dziecko, a naszą rolą jest wydobycie go z ludzi i podarowanie nie tylko upominków, ale przede wszystkim radości - mówi Dorota Ruśkowska

Zaczęło się w 2011 roku od Ogrodu Dobrych Serc, który powstał na terenie szpitala dla najmłodszych pacjentów szpitala przebywających na oddziale dziecięcym. Od tego czasu nieprzerwanie dwa razy każdego roku aktorzy Teatru w Stodole z Dorotą Ruśkowską na czele odwiedzają pacjentów; w grudniu razem ze świętym Mikołajem i 1 czerwca na "Dzień dziecka".

- Każdego roku dołączają do nas kolejne osoby, firmy i darczyńcy. Nie mogę narzekać na brak wolontariuszy - mówi Dorota Ruśkowska, pomysłodawczyni i organizatorka akcji.

W tym roku prezenty rozdawała maskotka Teatru w Stodole "Miś Kryś" i żółta mrówka reprezentująca supermarket budowlany. w asyście Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Myślenice. Upominki otrzymały nie tylko dzieci, ale również pacjenci pozostałych oddziałów.

- W każdym z nas jest dziecko, a naszą rolą jest wydobycie go z ludzi i podarowanie im nie tylko upominków, ale przede wszystkim radości. Ważne jest to, aby pojawić się przy łóżku i pokazać tym ludziom, że są ważni - dodaje Dorota Ruśkowska.

Piotr Jagniewski Piotr Jagniewski Autor artykułu

Reporter, redaktor, fotograf. Lubi dobrze opowiedziane historie i ludzi z pasją, którzy potrafią się nimi dzielić. Z gazetą związany w latach 2006-2018. W latach 2014-2018 pełnił funkcję redaktora naczelnego. (REPORTAŻ, WYWIAD, WYDARZENIA, LUDZIE, SAMORZĄD)