Festiwal lata

W krainie wiedzy

W krainie wiedzy

W Szkole Podstawowej w Krzyszkowicach miało miejsce szczególne wydarzenie dla całej społeczności szkolnej, a zwłaszcza dla uczniów klas pierwszych oraz ich rodziców czyli pasowanie na ucznia

Całość została przygotowana przez nauczycieli wychowawców klas pierwszych oraz nauczyciela języka angielskiego. Wszyscy biorący udział w uroczystości znaleźli się wspólnie w krainie baśni, w której okazało się, że trzeba ratować dzieci zaczarowane przez złą wróżkę. Podjęła się tego zadania dobra wróżka, która przewodziła znanym postaciom z baśni, a te z kolei przeprowadziły egzamin. Dzieci wspaniale odpowiadały na zadawane pytania, recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki zarówno po polsku jak i w języku angielskim.

Okazało się więc, że uczniowie klas pierwszych zdążyli się już nauczyć wielu rzeczy w czasie swojego krótkiego pobytu w szkole. W nagrodę mogli dostąpić zaszczytu przyjęcia w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Krzyszkowicach. Najpierw każdy z kandydatów przechodził przez symboliczną bramę do krainy wiedzy, a następnie oficjalnego pasowania na ucznia ogromnym ołówkiem dokonała dyrektor Monika Baranik. Natomiast dopełnieniem podniosłego wydarzenia było uroczyste ślubowanie uczniów.

Wówczas świeżo pasowani pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki i birety, jak przystało na prawdziwych uczniów. Przyszedł też czas na pamiątkowe zdjęcia, a po części oficjalnej rodzice przygotowali słodki poczęstunek dla swoich pociech.

Dorota Bajorek