W Lubniu zginęła 16.latka

7 października 2010 Wydanie 38/2010
W Lubniu zginęła 16.latka
W Lubniu zginęła 16.latka

[20 września] Około 16 na drodze gminnej w Lubniu (powiat myślenicki) 21-letni kierujący Fiatem Cinquecento z powiatu limanowskiego, jadąc w stronę Tenczyna, z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn stracił panowanie nad samochodem, po czym wjechał do rowu melioracyjnego, uderzył w betonowy mostek, a następnie ogrodzenia dwóch przydrożnych posesji. W chwili wypadku – oprócz kierowcy – w samochodzie znajdowała się trójka pasażerów. Zderzenie z przeszkodą okazało się fatalne w skutkach dla siedzącej obok kierowcy 16-latki (z powiatu suskiego), która doznała zagrażających życiu obrażeń m.in. głowy. Mimo szybkiej interwencji lotniczego pogotowia ratunkowego, które przewiozło poszkodowaną do jednego z krakowskich szpitali specjalistycznych, lekarzom nie udało się uratować dziewczyny. Zmarła po około godzinie. Dwie siedzące na tylnich fotelach fiata osoby (16-latka z powiatu suskiego oraz 17-latek z powiatu limanowskiego) wyszły z wypadku praktycznie bez obrażeń. Do zdarzenia doszło na niezbyt ruchliwej drodze, przy doskonałych do jazdy warunkach, w miejscu, w którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. 

Jak ustalili interweniujący na miejscu policjanci WRD KPP w Myślenicach kierowca fiata był trzeźwy. Młodemu mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Dokument ten został mu wydany przed kilkunastoma dniami.

W prowadzonym postępowaniu policjanci ustalają przyczyny i przebieg tego tragicznego zdarzenia. Spowodowanie wypadku drogowego, którego następstwem jest śmierć innej osoby zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Od początku bieżącego roku to szósta ofiara śmiertelna na drogach powiatu myślenickiego.