W ogródkach działkowych

W ogródkach działkowych
Uczestnicy zebrania sprawozdawczo-wyborczego ROD Porabie Fot. Fot. M. Stoszek

Wszyscy wiemy jak wiele korzyści przynosi działka w dzisiejszych zabieganych czasach. Po pracy wyjeżdżamy tam w wolnych chwilach aby odpocząć i aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, spotkać się i porozmawiać z sąsiadami. Dobrze wiedzą o tym członkowie Rodzinnych Ogródków Działkowych Porabie.

Aby ogródki funkcjonowały jak należy i przynosiły radość swoim użytkownikom, muszą być odpowiednio zarządzane. Dlatego też działkowcy z ROD Porabie zgromadzili się 27 kwietnia, aby omówić bieżące problemy i wybrać władze na kolejną kadencję.

Porabie to duży ogród, liczy 218 działek. Przez 32 lata istnienia wykonano już wiele rzeczy usprawniających jego funkcjonowanie, ale sporo jest jeszcze w planach. Sprawy, które szczególnie leżą na sercu działkowcom, to budowa siedziby wewnątrz ogrodu, budowa kanalizacji oraz ścieżki rowerowej wzdłuż działki.

Oczywiście działkowcy sami nie mogą sprostać wszystkim zadaniom, dlatego niezbędna jest współpraca, między innymi z władzami gminy. Dlatego też na zebranie zaprosili burmistrza J...

Artykuł dostępny tylko dla abonentów - pozostało 43%

Kup cyfrowe wydanie

Uzyskaj dostęp do wszystkich treści strony www
Pobierz całą treśc gazety w formacie PDF
Czytaj gazetę wcześniej niż w kiosku

W prenumeracie od 1,45 zł
Marek Stoszek Marek Stoszek Autor artykułu

Prezes myślenickiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego. Badacz i propagator historii, kultury i tradycji naszego regionu.