W Polskę jedziemy!

W Polskę jedziemy!

U schyłku dziewiętnastego wieku, polski bajkopisarz i pedagog Stanisław Jachowicz napominał: „Cudze chwalicie, Swego nie znacie, Sami nie wiecie, Co posiadacie.” My jednak chcielibyśmy powiedzieć za Wojciechem Młynarskim „ W Polskę idziemy”, a raczej: w Polskę jedziemy.

Obecna sytuacja związana z koronawirusem zmieniła i zweryfikowała

wiele planów, między innymi te wakacyjne. Być może dla niektórych będzie to inspiracją, by w końcu poznać Polskę z jej wszystkimi walorami.

Rokrocznie nasz kraj odwiedzają rzesze zagranicznych turystów, zachwycający się przepięknymi widokami, niesamowitymi zabytkami i historią. Pora abyśmy i my od nowa, albo na nowo poznali nasz kraj. Dlatego też dla naszych Czytelników uruchamiamy nowy cykl wakacyjny: W Polskę Jedziemy. W kolejnych numerach Gazety Myślenickiej zaprezentujemy cykl artykułów namawiających nas do zwiedzania naszego kraju. Artykuły będą autorstwa pasjonatów, przewodników, ludzi związanych z danym regionem, tych, którzy żyją turystyką.

Pierwszą podróż odbędziemy w Beskid Niski za sprawą Zbigniewa Rajsa, człowieka, przed którym ten region nie ma tajemnic. Pan Zbigniew to przewodnik beskidzki, elektronik-automatyk, pracujący w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie jako przewodnik. Jest również licencjonowanym przewodnikiem Bieszczadzkiego i Magurskiego Parku Narodowego. Z zamiłowania i pasji do gór zdobył wiele lat temu państwowe uprawnienia przewodnika beskidzkiego. Zajmuje się obsługą ruchu turystycznego w Bieszczadach i Beskidzie Niskim. Pilotuje i oprowadza wycieczki po krajach Grupy Wyszehradzkiej i Rumunii. Jest sekretarzem Koła Przewodników Turystycznych przy Oddziale PTTK w Krośnie.

No to zapraszamy.