W poszukiwaniu siły i odwagi

Powieść przygodowa (miejscami wręcz katastroficzna), bardzo wciągająca i trzymająca w napięciu. A może historia o poszukiwaniu w sobie siły i odwagi?

Gdy Śnieżyca atakuje osadę, w której mieszka z rodziną Bjorn szybko okazuje się, że w skrajnej sytuacji ludzie zaczynają zachowywać się inaczej niż na co dzień. Główny bohater - nieśmiały i słabowity - odnajduje w sobie siłę na ratowanie najbliższych. Dotąd pozostający w cieniu odważnego starszego brata Gunnara - teraz dzięki pomysłowości, otwartemu umysłowi oraz męstwu - ma szansę na ocalenie życia mieszkańcom swego domu. Bo jest morfirem - czyli osobnikiem słabym, strachliwym, który pewnego dnia, zwykle w wyniku wyjątkowego zdarzenia, niejako „budzi się” i dokonuje wielkiego czynu.

Czytelnik powinien znaleźć w tej opowieści nadzieję - że każdy z nas może mieć w sobie ukryty potencjał, który kiedyś zostanie odkryty.

Jednak znajdziemy tutaj równocześnie pewne ostrzeżenie - ludzie niekoniecznie akceptują nieprzeciętne zdolności innych - i warto wiedzieć, że z powodu niskich pobudek mogą chcieć w takim przypadku zaszkodzić.

Biblioteka Inspiracji - portal o wyjątkowych książkach dla dzieci, bibliotekainspiracji.pl, facebook.com/bibliotekainspiracji

Hanna Pietrzak-Trzcińska Hanna Pietrzak-Trzcińska Autor artykułu

Współtwórca Biblioteki Inspiracji. Z wykształcenia pedagog kulturalno-oświatowy oraz absolwentka studiów podyplomowych Marketing w sieci. Podkradam lektury starszemu synowi z półki, z młodszym celebruję wspólne czytanie.