W zimie też można grać

Sport 22 stycznia 2019 Wydanie 03/2019

W TCC Giebułtów odbył się pierwszy z trzech planowanych w sezonie zimowym turniejów tenisowych dla najbardziej wytrwałych i ambitnych myślenickich zawodników. Zwycięzcą zawodów został Krzysztof Sieniawski z Krakowa, który w finale pokonał najlepszego z Myślenic Marka Fijała

Znacząca grupa zawodników udała się do oddalonego o 50 kilometrów Giebułtowa by rozegrać turniej, ale też spotkać się z rywalami z myślenickich kortów, złożyć sobie życzenia pomyślności w nowym sezonie oraz dalszej cierpliwości w oczekiwaniu na zadaszony obiekt na Zarabiu. W zawodach wzięło udział 18 zawodników z czego 17 było z Myślenic i jeden z Krakowa, turniej trwał sześć godzin.

Mecze rozgrywane były w kategorii open na czterech kortach o nawierzchni dywanowej znajdujących się w hali. Rywalizacja odbywała się początkowo w grupach a następnie tenisiści rywalizowali systemem pucharowym o kolejne miejsca. Rozegrano aż 45. jednosetowych pojedynków.

Zwycięzcą zawodów został Krzysztof Sieniawski z Krakowa, który w finale A pokonał najlepszego z Myślenic Marka Fijała. Na pocieszenie można dodać, że zwycięzca to wielokrotny mistrz Polski amatorów i aktualnie 77 zawodnik ITF w kategorii 45+. Trzecie miejsce zdobył Marek Kosakowski pokonując po zaciętym pojedynku Marka Dziekana. Kolejne miejsca zajęli Marek Ulman - rewelacja turnieju i Jarosław Kosek.

Pozostałe wyniki: finał B - Józef Mikołajczyk/Karol Brózda 6:5, Radosław Chorabik/Mateusz Brózda 6:3, Marek Płachta/Michał Żuławiński 6:3; finał C - Marcin Marcinkowski/Antoni Podrecki 6:3, Jan Sala/Zdzisław Profic 6:0, Sebastian Syrek/Marian Król 6:3.

Na początku lutego planowany jest kolejny turniej zimowy.