Wakacje z Biblioteką Pedagogiczną

Wakacje z Biblioteką Pedagogiczną

Serdecznie zapraszamy w wakacyjne miesiące (lipiec-sierpień) do myślenickiej Biblioteki Pedagogicznej w Dworku Dolnowiejskim przy ul. Żeromskiego 9. W ten letni czas pracujemy i czekamy na miłośników dobrych książek.

W nowej szacie, po remontach, w murach naszego Dworku znajdą Państwo nie tylko (tak poszukiwany ostatnio) chłód i spokój, ale przede wszystkim dużo dobrej literatury.

Biblioteka w Dworku Dolnowiejskim dla każdego!

Mimo że nasza biblioteka istnieje w Myślenicach już ponad 65 lat, jest jeszcze wiele osób, które nigdy jej nie odwiedziły, uważając ją za placówkę przeznaczoną wyłącznie dla nauczycieli. Nic bardziej mylnego, od wielu lat podwoje naszej książnicy otwarte są dla wszystkich dorosłych miłośników książek, chociaż w naszych zbiorach przeważa literatura naukowa, posiadamy także beletrystykę oraz książki o charakterze poradnikowym i popularyzatorskim.

Szczególnie, wakacyjnie polecamy: dobrą, cenioną przez czytelników literaturę w dużej mierze w wolnym dostępie dla naszych Czytelników, ciekawe serie wydawnicze (KIK, Ceram, Obieżyświat, Biblioteka Myśli Współczesnej), bogaty wybór autorskich kolekcji (B. Hrabal, St. Lem, M. Oramus, J. Pilch, A. Stasiuk i wielu innych), pasjonujące biografie niezwykłych ludzi (np. W. Kilar, Z. Beksiński, R. Horowitz, M. Callas, M. Dietrich), literaturę faktu, podróżniczą, historyczną, naukową oraz fantastykę.

Dla osób lubiących poznawać literaturę w oryginale mamy interesującą ofertę książek w wielu językach, głównie: angielskim, francuskim i niemieckim, a także zestaw literatury do nauki języka chińskiego od podstaw dla małych dzieci (dar Instytutu Konfucjusza w Krakowie).

Pedagogiczna – dzieciom na wakacje!

22 lipca (poniedziałek) 2019 r. w godz. od 10 do 12 w czasie trwania Kulturalnych Dni Myślenic odbędzie się w murach naszej Biblioteki prelekcja Krystyny Łętochy dla dzieci pt. Cuda kontynentów. Będą to opowieści, pokaz slajdów i filmików z podróży Autorki po całym świecie, odbytych w latach 2007- 2019 . Odwiedzimy różne kontynenty i różne kraje, podziwiając cuda natury i piękne obiekty stworzone ręką człowieka. Wstęp wolny, zapraszamy nie tylko dzieciaki!

Wakacyjne godziny pracy biblioteki: codziennie od 9.00 do 14.45, wtorek od 10.00 do 17.00, soboty – nieczynna. W dniach od 5 do 17 sierpnia 2019 biblioteka będzie zamknięta.

Kinga Hechsman