Wędkarski dzień dziecka w Osieczanach

Region 4 czerwca 2019 Wydanie 20/2019
Wędkarski dzień dziecka
w Osieczanach
Fot. Fot. Z arch. M. Susdra

Na osieczeńskich stawach po raz kolejny zorganizowany został Wędkarski Dzień Dziecka. W trakcie wydarzenia nie zabrakło atrakcji dla dzieci licznie przybyłych wraz z rodzicami.

Specjalnie z myślą o nich organizatorzy przygotowali wiele konkursów z ciekawymi upominkami, czy też nagrodami, do czego w znacznym stopniu przyczyniły się firmy z Myślenic. Starsze dzieci mogły również spróbować swoich sił w łowieniu ryb i wziąć udział w nauce łowienia ryb na muchę oraz różnych technik wędkowania. Wszystko pod okiem specjalistów w tej dziedzinie.

Była okazja do uczestniczenia w konkursie rysunkowym, w rzucaniu sznurem muchowym, czy też trafianiu wędką do celu. Każdy mógł zejść kiełbasę z grilla, skosztować lodów. Dla najbardziej spragnionych przygotowano wodę mineralną, a także sok. Dzieci bardzo chętnie brały udział z możliwości jazdy konnej między stawami. Tego dnia widzieliśmy również pokazy judo w wykonaniu dzieci. Nikt nie wyszedł z tego święta z pustymi rękami. Dla nikogo nie brakło nagrody, czy też upominku. Po wręczeniu uczestnikom nagród, wiceburmistrz Myślenic Mateusz Suder rozdał uczestnikom wejściówki upoważniające do bezpłatnego wejścia na wybraną karuzelę podczas zbliżającego się wielkimi krokami Festiwalu Lata.

Jacek Surdel

 

 Jedną z atrakcji pikniku wędkarskiego nad stawami w Osieczanach był pokaz dziecięcej sekcji Judo, zrzeszonej w tutejszym Towarzystwie Gimnastycznym „Sokół”. W pokazie brały udział dzieci trenujące pod okiem trenera Karola Świebockiego i trenera Mariusza Manieckiego. Młodzi Judocy pokazali elementy gimnastyki akrobatycznej oraz wykazali się dużą sprawnością ruchową. Bardziej doświadczeni pochwalili się technikami Judo występującymi podczas walki sportowej. Całość imprezy przebiegła w świetnej atmosferze, a dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji proponowanych przez Koło PZW Myślenice i zjeść pyszną kiełbaskę z grilla oraz lody.