Wejście smoka Bastionu

Sport 11 października 2017 Wydanie 36/2017
Wejście smoka Bastionu

Nowy sezon Bastion Myślenice rozpoczął mocnym akcentem. Maciej Tyrpa zdobył srebrny medal w międzynarodowych zawodach w Czechach

W Czeskiej miejscowości Frydek-Mistek odbyły się zawody „No Excuse” Brazylijskiego Jiu Jitsu w międzynarodowej obsadzie. Oprócz gospodarzy na macie rywalizowali zawodnicy ze Słowacji, Węgier, Francji, Rosji i Polski. Nie mogło zabraknąć również reprezentantów z Myślenic.

Bastion reprezentował tylko jeden zawodnik, ale za to z bardzo dobrym wynikiem. Maciej Tyrpa w kat. junior 64 kg zdobył srebrny medal. Warto nadmienić, iż Maciek ważąc 55 kg musiał mierzyć się z zawodnikami dużo cięższymi od siebie o nawet 8-9 kg. W doskonałym stylu przez duszenie pokonał zawodnika gospodarzy, gwarantując sobie tym samym wejście do finału, gdzie niestety uległ z dużo większym i silniejszym przeciwnikiem.

Przed zawodnikami z Myślenic kolejne wyzwania, zawody i coraz ambitniejsze cele w tym sezonie. Ale jak podkreślają trenerzy, nie brakuje chęci i motywacji do jeszcze cięższej pracy na treningach.