Weronika Muniak odnaleziona!

Weronika Muniak odnaleziona!
Po trzech tygodniach plakaty z podobizną Weroniki mogą zostać ściągnięte Fot. Piotr Jagniewski

Poszukiwana od początku marca Weronika Muniak wróciła do domu. Jest cała i zdrowa. Wciąż nie wiadomo dlaczego uciekła, ani co się z nią przez ten czas działo

Weronika Muniak zaginęła 1 marca. Przez trzy tygodnie w całym mieście pojawiały się setki ogłoszeń z wizerunkiem nastolatki. Komunikat o zaginięciu dziewczyny powielały nie tylko media lokalne, ale również regionalne, a nawet ogólnopolskie. Na facebooku ta informacja udostępniania była przez setki mieszkańców.

Po trzech tygodniach dziewczyna wróciła do domu w środę 21 marca.

- Około godziny 10 rano otrzymaliśmy informacje o tym, że Weronika znajduje się w rejonie miejsca zamieszkania. Kiedy na miejscu zjawił się patrol policji, funkcjonariusze zastali nastolatkę wchodzącą do domu. Wróciła, jest cała i zdrowa –informacje potwierdził Dawid Wietrzyk, rzecznik myślenickiej policji.

Jak przyznaje poszukiwania były trudne, głównie ze względu na pojawiające się informacje o tym, że Weronika może znajdować się w różnych regionach Polski, a nawet za granicą. Policjanci sprawdzali wszystkie tropy, a poszukiwania polegały w głównej mierze na wysyłaniu patroli w miejsca w których rzekomo pojawiała się dziewczyna.

Wciąż nie wiadomo dlaczego uciekła, ani co się z nią przez ten czas działo.

Historię zaginięcia nastolatki opisujemy w aktualnym wydaniu Gazety Myślenickiej

Piotr Jagniewski Piotr Jagniewski Autor artykułu

Reporter, redaktor, fotograf. Lubi dobrze opowiedziane historie i ludzi z pasją, którzy potrafią się nimi dzielić. Z gazetą związany w latach 2006-2018. W latach 2014-2018 pełnił funkcję redaktora naczelnego. (REPORTAŻ, WYWIAD, WYDARZENIA, LUDZIE, SAMORZĄD)