Wieczerza wigilijna seniorów

23 grudnia 2010 Wydanie 49/2010
Wieczerza wigilijna seniorów
Wieczerza wigilijna seniorów

Tradycyjnie w Domu Ludowym na Górnym Przedmieściu, 19 grudnia zacni seniorzy parafii św. Brata Alberta obchodzili uroczyście wspólne spotkanie połączone z bożonarodzeniowym opłatkiem i wieczerzą wigilijną

- Człowiek od Boga otrzymuje znak, który powinien odnaleźć, zrozumieć i przyjąć. Stajemy wspólnie przed Jezusem i mamy sobie zawsze pomagać. Te nasze spotkania w Domu Ludowym tworzą atmosferę miłości, radości i nadziei – mówił Adam Pawicki, proboszcz parafii św. Brata Alberta

Szefowa Koła Gospodyń z Górnego Przedmieścia Halina Bzowska z humorem powitała wierszem przybyłych gości, a wśród nich przedstawicieli władz samorządowych ze starostą Józefem Tomalem, burmistrzem Maciejem Ostrowskim, przewodniczącym RM Jerzym Grabowskim, sekretarzem gminy Bronisławem Poradziszem, dyrektorem PUP Mieczysławem Kęskiem, prezesem MZWiK Andrzejem Urbańskim radnymi miejskimi i powiatowymi.

Ksiądz proboszcz parafii św. Brata Alberta Adam Pawicki sprawował Mszę świętą w intencji wszystkich przybyłych i społeczności Górnego Przedmieścia nawiązując w homilii do jedności człowieka z Bogiem. - Człowiek od Boga otrzymuje znak, który powinien odnaleźć, zrozumieć i przyjąć. Stajemy wspólnie przed Jezusem i mamy sobie zawsze pomagać. Te nasze spotkania w Domu Ludowym tworzą atmosferę miłości, radości i nadziei - mówił.

Błogosławiąc dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania wieczerzy wigilijnej, życzył świąt Bożego Narodzenia z Jezusem, aby dobry Bóg pozwolił znowu wspólnie zasiąść tutaj do wigilijnego stołu za rok.

Nabożeństwo i wigilię seniorów uświetniła grą i śpiewem młodzież oazowa, a w programie kolędniczym wystąpił zespół „Gwiazdeczka” z Drogini. Po przełamaniu się opłatkiem i złożeniu życzeń, nastąpiła wspólna wieczerza, a pyszne potrawy wigilijne przygotowały niezawodne panie z Koła Gospodyń Górnego Przedmieścia.

Podawano: żur z ziemniakami, krokiety z kapustą i barszczem, zupę grzybową z płatkami, pierożki ze śliwkami, karpia, ciasto i kompot z suszek. Zwieńczeniem spotkania było złożenie życzeń solenizantom wigilijnym: ks. Adamowi Pawickiemu i Ewie Romaniak z gromkim „Sto lat”, a potem już wszyscy kolędowali przy wtórze instrumentalistów oazowych i grupy kolędniczej.

Stanisław Cichoń