Wieczór autorski Elżbiety Guśpiel

8 maja 2008 Wydanie 16/2008
Wieczór autorski Elżbiety Guśpiel
Elżbieta Guśpiel prezentowała swój artystyczny dorobek, fot. Marian Dzieża

Tradycją już stały się nastrojowe wieczorki poetyckie organizowane w Domu Katolickim im. ks. prałata Józefa Bylicy. Kolejny odbył się  25 kwietnia, a tym razem w roli głównej wystąpiła Elżbieta Guśpiel.

Autorka jest członkiem Myślenickiej Grupy Poetyckiej „Tilia”, a pochodzi ze Stróży. Wieczór poetycki połączony był z promocją najnowszego tomiku poezji autorki pt.: „Życie jak jeden dzień”, który ukazał się pod koniec ubiegłego roku nakładem Stowarzyszenia Słowaków w Polsce. Stąd większość prezentowanych wierszy pochodziła właśnie z tego wydawnictwa. Jak podkreśla autorka tomik nie powstałby, gdyby nie oceniona pomoc jej brata, który nie dość, że upiększył wydawnictwo zdjęciami swoich rzeźb, to jeszcze zasponsorował jego wydanie!

Spotkanie prowadził myślenicki poeta i zarazem założyciel Tilii - Piotr Oprzędek, który przybliżył licznie zgromadzonym słuchaczom sylwetkę Elżbiety Guśpiel i jej artystyczny dorobek. Akompaniament gitarowy zapewnił Jarosław Szlachetka ubogacając ten szczególny wieczór nastrojowymi melodiami.

Poezja już na dobre zadomowiła się w Domu Katolickim. Wszyscy zebrani byli pod dużym wrażeniem zaprezentowanej poezji, a organizatorzy już zapraszają na kolejny, podczas którego wystąpią reprezentanci Gminy Pcim: Piotr Oprzędek, Jadwiga Malina-Żądło oraz Elźbieta Guśpiel. Gościem honorowym spotkania ma być burmistrz Gminy Pcim Daniel Obajtek.