Akcja

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy: Uczniowie SP 2 już grają

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy: Uczniowie SP 2 już grają

Od rana w Szkole Podstawowej nr 2 odbywa się kiermasz ciasteczek w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - W przygotowanie kiermaszu i pomoc orkiestrze włączają się nie tylko uczniowie, ale i rodzice - mówią organizatorzy

W najbliższą niedzielę w całej Polsce po raz 26. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Myślenicach będzie to 19. finał, którego celem jest zbiórka pieniędzy „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

W Myślenicach Orkiestra zagra po raz dziewiętnasty. Każdy, kto pomagał przy organizacji tego wydarzenia przyznaje, że WOŚP w naszym mieście to jedna, wielka rodzina. Niektórzy wolontariusze uczestniczą w zbiórce nawet po kilka lat z rzędu, podobnie jak właściciele lokali gastronomicznych, przedsiębiorcy, służby mundurowe i dziesiątki innych osób.

Od kilku dni po ulicach miasta jeździ mobilna skarbonka w którą to swój samochód zamienił Stefan Patyk - jeden z najstarszych wolontariuszy w myślenickim sztabie.

Od rana w Szkole Podstawowej nr 2 odbywa się kiermasz ciasteczek podczas którego w zamian za wsparcie dla orkiestry, można było skosztować wypieków dzieci, rodziców i nauczycieli.

- Pomysł zrodził się kilkanaście lat temu. Zastanawialiśmy się jak zaszczepić u dzieci ideę pomagania, inną niż tylko wrzucenie pieniędzy do puszki i tak powstał kiermasz ciasteczek. Dzieci wraz z rodzicami pieką, przygotowują stoisko i stają się częścią tego przedsięwzięcia. To nasz wkład w pomoc Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy - mówi - mówi Monika Moryc, organizatorka kiermaszu i nauczyciel nauczania zintegrowanego.

W tym roku wolontariusze z czerwonymi serduszkami będą zbierać pieniądze na wyrównanie szans leczenia noworodków na podstawowych oddziałach neonatologicznych poprzez doposażenie ich w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na zakup stanowisk do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne a także sprzęt diagnostyczny, jak chociażby specjalistyczne aparaty USG czy pulsoksymetry.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpocznie się w niedzielę 14 stycznia od godz. 9 na myślenickim Rynku, gdzie odbywać się będą przejażdżki samochodami retro, pokaz zabytkowych pojazdów. O godz. 18 w Restauracji Sova (ul. Niepodległości 18) odbędzie się koncert Klasycznego Rocka podczas którego zagra Sebastian Najder. O godz. 19 w sztabie WOŚP (Rynek 27) odbędzie się licytacja gadżetów, natomiast na godz. 20 zaplanowano „Światełko Do Nieba” czyli pokaz fajerwerków.