Wielkanocny konkurs w Sułkowicach

Wielkanocny konkurs w Sułkowicach

Stroiki wielkanocne, pisanki i kartki świąteczne zapełniły hol Sułkowickiego Ośrodka Kultury. Ich kunszt i pomysłowość oceniło jury, przyznając 3 nagrody specjalne, po trzy nagrody w każdej kategorii i mnóstwo wyróżnień

 Autorami prac były pojedyncze osoby, grupy i rodziny – od dzieci i młodzieży, przez klasy i grupy przedszkolne, koła zainteresowań działające przy SOK-u, po osoby dorosłe. Jury oceniało ich prace, nie patrząc na wiek, tylko na efekt końcowy. I wcale nie miało łatwego zadania. Stąd decyzja o przyznaniu wielu wyróżnień, bo każda praca miała swój styl, ciekawy pomysł i to coś, co sprawia, że jest zauważalna wśród wielu innych.

Nagrody specjalne jury postanowiło przyznać trzem wyjątkowym pracom, z dużym wdziękiem łączącym kilka kategorii, albo zaskakujące rozwiązania, no bo np. jak potraktować upleciony własnoręcznie koszyczek z przykrywką w kształcie kury, z bardzo ładnymi pisankami w środku? Stroik, czy pisanka? Albo stroik ze starej parasolki z mnóstwem uszytych na te okazję króliczków, kurczaków i tulipanów wyglądających jak pisanki, albo wręcz przeciwnie – pisanek przypominających tulipany? Albo śliczny stroik wykonany z żywych gałęzi, baźków, żonkili, skorupek z rosnącą rzeżuchą, ptasich piórek – 100% naturalnych materiałów?

Także kartki prezentowały wiele technik, pomysłów i refleksji nad tym, co w Wielkanocne święta jest najprzyjemniejsze i nad ty co jest w tym czasie najważniejsze.

Anna Witalis-Zdrzenicka