Wigilia dla seniorów w Polance

Region 14 stycznia 2020 Wydanie 2/2020
Wigilia dla seniorów w Polance

W dniu 19 grudnia 2019 roku o godzinie 16. 00 w Strażnicy OSP Polanka odbyła się pierwsza w historii wigilia dla seniorów z miejscowości Polanka

Na wigilię przybyli również zacni goście: burmistrza Jarosław Szlachetka, ksiądz proboszcz parafii Zbigniew Biskup oraz radny gminy Myślenice Jerzy Cachel. Dyrektor szkoły Adam Pawlikowski powitał serdecznie przybyłych kilkudziesięciu seniorów z Polanki, gości oraz nauczycieli i rodziców uczniów.

To spotkanie może pierwsze, ale nie ostatnie. W podobnym tonie wypowiadał się burmistrz, który złożył życzenia świąteczne seniorom życząc zdrowia i wszelkiej pomyślności, aby radość zagościła w wszystkich sercach. Wigilię rozpoczął ksiądz proboszcz odczytując fragment pisma świętego. Były życzenia, łamanie opłatkiem i wspólne kolędowanie. Seniorów odwiedził również święty Mikołaj, który dla każdego przyniósł pełen worek prezentów. Łzy wzruszenia i podziękowania to najlepszy dar, jaki można pozyskać za trud włożony w przygotowanie tej wigilii. Organizatorem wigilii była Szkołą Podstawowa im. Janusza Korczaka w Polance. Podziękowania należą się Radzie Rodziców oraz pani mgr Anicie Szybut koordynatorowi z ramienia szkoły za przygotowanie tej wspaniałej uroczystości.