Wiśniowa. Pełne wyniki wyborów do Rady Gminy

Wiśniowa. Pełne wyniki wyborów do Rady Gminy

Bezpartyjny Bogumił Pawlak debiutując w wyborach samorządowych zdobył 1927 głosów co stanowi 52,25%. Dotychczasowego wójta Wiesława Stalmacha (PSL) poparło 1028 osób (27,87%), a Stanisławę Kasprzycką (PiS) 733 osoby (19,88%).

Trzydziestoczeroletni Bogumił Pawlak to zarazem najmłodszy wójt z terenu powiatu myślenickiego. Wprowadził do rady 6 swoich kandydatów, Stanisława Kasprzycka 4, Stronnictwo Ludowe „Ojcowizna” RP – 3, a Wiesław Stalmach (PSL) 2.

Aby mieć większość w radzie Bogumił Pawlak potrzebuje koalicji z jednym z ugrupowań. Możliwy jest również scenariusz w którym nie uda mu się jej zdobyć, a do porozumienia dojdą pozostałe ugrupowania.

Skład Rady Gminy w Wiśniowej w kadencji 2018-2023:

 

KWW Bogumiła Pawlaka - 6 mandatów

ROKOSZ Teresa, 45 lat, Kobielnik, 180 głosów
TALAREK Paweł, 41 lat, Lipnik, 173 głosy
MURZYN Stanisław, 60 lat, Wierzbanowa, 136 głosów
ORŁOWSKA Bożena, 51 lat, Węglówka, 129 głosów
GIL-GÓRKA Monika, 31 lat, Wiśniowa, 121 głosów
KACZMARCZYK Grzegorz, 39 lat, Wiśniowa, 117 głosów

KW Prawo i Sprawiedliwość - 4 mandaty

MORYC Urszula, 42 lata, Wiśniowa, 119 głosów
HABIEDA Barbara, 43 lata, Lipnik, 95 głosów
KOWALCZYK Roman, 44 lata, Poznachowice Dolne, 93 głosy
GAWEŁ-TOKARZ Katarzyna, 38 lat, Wiśniowa, 78 głosów

KW Stronnictwa Ludowego „Ojcowizna” RP - 3 mandaty

ZBOROWSKA Lucyna, 45 lat, Węglówka, 136 głosów
BARDEL Stanisław, 56 lat, Lipnik, 119 głosów
MALEC Katarzyna, 33 lata, Węglówka, 104 głosy

KW Polskie Stronnictwo Ludowe - 2 mandaty

WĘGLARZ Teresa, 65 lat, Wiśniowa, 98 głosów
BUGAJ Zbigniew, 62 lata, Glichów, 93 głosy

 

Wyniki w poszczególnych okręgach

Okręg 1
- Glichów

POPIELAK Tomasz - 84 głosy
BUGAJ Zbigniew - 93 głosy
SKIBA Maciej - 28 głosów

Okręg 2
- Kobielnik

ROKOSZ Teresa - 180 głosów
MAREK Dawid - 77 głosów

Okręg 3
- Lipnik: osiedle Granice, granica drogą powiatową z Wiśniowej do Lipnika, Droga gminna za sklepem-domy po lewej stronie do rzeki, osiedle przy drodze przez Dział, domy w polach, granica drogą Lipnik pod Kamiennik następnie potokiem w kierunku ujęcia nr 1

HABIEDA Anna - 88 głosów
KIRZENIEWSKA Barbara - 85 głosów
BARDEL Stanisław - 119 głosów

Okręg 4
- Lipnik: granica drogą powiatową Wiśniowa- Lipnik - domy po prawej stronie, domy wzdłuż drogi w Kierunku Myślenic do skrzyżowania z drogą w kierunku Glichowa, osiedle Kretówki

PAWLIKOWSKA Monika - 54 głosy
TALAREK Paweł - 173 głosy
BOGACZ Stanisław - 74 głosy

Okręg 5
- Lipnik: granica drogą powiatową Lipnik-Glichów, osiedle Kąty, Syberia, domy na Podlesiu, granica drogą Lipnik pod Kamiennik do potoku, wzdłuż potoku w kierunku ujęcia nr 1, do granicy sołectwa

HABIEDA Barbara - 95 głosów
JAMRÓZ Stanisław - 80 głosów
KUCHNIA Stanisław - 35 głosów
PAŁKA Tadeusz - 46 głosów

Okręg 6
- Poznachowice Dolne

KOWALCZYK Roman - 93 głosy
JAKUBIAK Szczepan - 93 głosy
GRABACKI Kazimierz - 92 głosy

Okręg 7
- Węglówka osiedla: Parylówka, Łabędzie, Krzysztofki, Wieczniaki, Leśniaki, Chałupniki, Weszkówka, Ślusarzówka, Węgierskie

ORŁOWSKA Bożena - 129 głosów
TOKARZ Barbara - 58 głosów

Okręg 8
- Węglówka osiedla: Jaworzyce, Olbrówka, Lisówka, Franiaki, Olejarzówka, Działy, Judaszówka, Młynki, Oleskówka, Draby, Majdy, Misiówka, Zięby, Szczałba

KLIMEK Grażyna - 60 głosów
KUS Marta - 22 głosy
ZBOROWSKA Lucyna - 136 głosów

Okręg 9
- Węglówka osiedla: Obajtki, Pilchy, Dwór, Wosie, Przylasek, Marki, Las

MAJEWSKA Iwona - 101 głosów
MALEC Katarzyna - 104 głosy

Okręg 10
- Wierzbanowa

PAZDUR Jan - 77 głosów
MALEC Sylwester - 86 głosów
ŁACNY Tadeusz - 31 głosów
MURZYN Stanisław - 136 głosów

Okręg 11
- Wiśniowa wschodnia część od Poznachowic Dolnych wzdłuż rzeki Krzyworzeka, droga przez osiedle Murzynówka do ujęcia na potoku na Padoły

KOŚMIDER Józef - 46 głosów
MURZYN Stanisław - 51 głosów
GIL-GÓRKA Monika - 121 głosów

Okręg 12
- Wiśniowa po prawej stronie drogi przez osiedle Murzynówka, domy na Podlesiu, domy nad cmentarzem, droga gminna do Rynku obok Kościoła, wzdłuż rzeki Krzyworzeka do drogi gminnej przez Murzynówkę

GAWEŁ-TOKARZ Katarzyna - 78 głosów
GŁĄB Piotr - 65 głosów
ROKOSZ Radosław - 61 głosów

Okręg 13
- Wiśniowa wschodnia część od Rynku w kierunku Wierzbanowej, granica rzeką Krzyworzeka, osiedle Wilkówka

CZOSNYKOWSKA Danuta - 13 głosów
GORCZYCA Bronisława - 81 głosów
WĘGLARZ Teresa - 98 głosów
PISKORSKI Michał - 26 głosów

Okręg 14
- Wiśniowa zachodnia część od Poznachowic Dolnych do Urzędu Gminy, granica wzdłuż rzeki Krzyworzeka, most k/Urzędu Gminy, droga wewnętrzna koło Zajazdu

MORYC Urszula - 119 głosów
KOWAL Piotr - 60 głosów
CHABIŃSKI Jan - 39 głosów

Okręg 15
- Wiśniowa zachodnia część od Urzędu Gminy do granicy z Kobielnikiem, granica wzdłuż rzeki Krzyworzeka

POLAK Kazimiera - 63 głosy
KACZMARCZYK Grzegorz - 117 głosów
BAJER Stanisław - 66 głosów