Włamywacze kradną w środku dnia

Miasto 5 grudnia 2013 Wydanie 44/2013
Włamywacze kradną w środku dnia
Wystarczy taki wózek, aby wywieźć z domu najcenniejsze przedmioty

Tokarnia stała się kolejnym miejscem na mapie powiatu, gdzie włamywacze splądrowali dom. Już nie kradną po zmroku, coraz częściej robią to w samo południe – wykorzystując część dnia, którą spędzamy w pracy, a dzieci w szkole

Kilka tygodni temu włamywacz próbował okraść dom przy ul. Daszyńskiego w Myśleniach.  Gdyby nie czujność sąsiadów, złodziej wyniósłby całą torbę cennych przedmiotów. Wszystko działo się w ciągu dnia. Podobnie było w Tokarni, gdzie policjanci interweniowali po zgłoszeniu dotyczącym splądrowania jednego z domów.

Jak się okazało na miejscu, włamywacze wynieśli wyposażenie budynku. Jedna z załóg policyjnych patrolująca wieś trafiła na mężczyznę ciągnącego metalowy wózek. Jak się okazało, był to sprawca włamania, a 58-latek mieszkający w sąsiedniej miejscowości zdążył już sprzedać skradzione przedmioty. Policjantom na szczęście udało się je odzyskać.

Złodziej trafił w ręce funkcjonariuszy, podobnie jak jego wspólnik, który został zatrzymany przez inny patrol. - Obaj trafili do policyjnego aresztu. Byli pod wpływem alkoholu. Następnego dnia usłyszeli zarzuty karne dokonania kradzieży z włamaniem. Grozi za to kara pozbawienia wolności do 10 lat – mówi Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

p.jag