Włosy trafią do chorych na raka

Edukacja 23 lutego 2017 Wydanie 7/2017
Włosy trafią do chorych na raka
Włosy trafią do chorych na raka

Prawie 30 osób - głównie uczniów, ale i nauczycieli dało sobie obciąć włosy i przekazali je Fundacji Rak’n’Roll, która wykona z nich peruki. To element akcji „Daj włos”, której celem jest pomoc kobietom po chemioterapii

W wydarzeniu wzięło udział prawie 30 osób i byli to nie tylko uczniowie szkoły, nauczyciele, przedstawiciele dyrekcji, ale także absolwenci i osoby spoza społeczności Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach.
Od rana w Walentynki, w szkole pracowało czterech fryzjerów-stylistów z salonów z Myślenic i Skawiny, którzy nie tylko ścieli włosy, ale również dobrali odpowiednią fryzurę dla każdej z pań. Była to podwójna korzyść dla każdego uczestnika - szlachetny uczynek oraz okazja do przejścia metamorfozy.

- Dziękuję wszystkim za wsparcie akcji, na której zebraliśmy ponad 300 metrów włosów. Pamiętajmy, że każde ofiarowane dobro powraca ze zdwojoną siłą – podsumowuje Justyna Jajko wicedyrektor ds. rozwoju i promocji szkoły, która to również postanowiła oddać swoje włosy na ten cel.

Akcja „Daj włos!” to apel Fundacji Rak’n’Roll, która zbiera włosy, a następnie przeznacza je na peruki dla kobiet walczących z rakiem. Osoby, które przechodzą chemioterapię doświadczają wielu skutków ubocznych, jednak najbardziej przerażającym jest dla nich utrata włosów.