Życzenia Wielkanocne

Wnętrza szkoły nabrały koloru

Region 4 grudnia 2018 Wydanie 43/2018
Wnętrza szkoły nabrały koloru

Wielkimi krokami zbliża się zakończenie prac nad rozbudową Szkoły Podstawowej w Brzączowicach. Wnętrza pomieszczeń są już w dużej mierze wykończone, pozostały ostatnie prace kosmetyczne i porządkowe

Na przedszkolaków i uczniów z Brzączowic i Stojowic czekają w nowo wybudowanej części kolorowe i przestronne sale, które zapewnią wysoki komfort nauczania i rozwiną możliwości prowadzenia zajęć. Duże okna wychodzące na południową stronę gwarantują dopływ naturalnego światła, a także piękne widoki na jezioro i Beskidy. Takie przestrzenie mają nie tylko służyć owocnej nauce, ale również dobremu samopoczuciu przedszkolaków i uczniów. To do ich potrzeb i warunków dostosowane zostały pomieszczenia.

Rozbudowa szkoły była konieczna ze względu na wprowadzoną reformę systemu oświaty. Pomieszczenie w dotychczasowym budynku 8 klas szkoły podstawowej wymusiło zlikwidowanie pracowni przedmiotowych i ograniczyło możliwości powiększenia oddziału przedszkolnego. Po Nowym Roku do dyspozycji szkoły oddane zostanie 9 nowych sal, sanitariaty, pokój nauczycielski, pomieszczenie gospodarcze, szatnia i pomieszczenie na magazyn.

Rozbudowa szkoły w Brzączowicach finansowana jest z budżetu Gminy Dobczyce, a koszt tej inwestycji wynosi ponad 2,8 mln zł.