WOŚP zagra dla noworodków

WOŚP zagra dla noworodków

W najbliższą niedzielę w całej Polsce po raz 26. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Myślenicach będzie to 19. finał, którego celem jest zbiórka pieniędzy „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”

Zarówno myśleniczanie jak i mieszkańcy regionu przez lata udowodnili, że lubią pomagać, a z każdym rokiem do puszek wolontariuszy wrzucamy więcej pieniędzy. Te wracają do nas w formie sprzętu z którego korzystamy, trafiając do myślenickiego szpitala.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to akcja pozyskiwania środków na wsparcie polskiej medycyny. Jej najistotniejszym elementem jest jednodniowa zbiórki publiczna, która odbywa się co roku w drugą niedzielę stycznia.

W Myślenicach Orkiestra zagra po raz dziewiętnasty. Każdy, kto pomagał przy organizacji tego wydarzenia przyznaje, że WOŚP w naszym mieście to jedna, wielka rodzina. Niektórzy wolontariusze uczestniczą w zbiórce nawet po kilka lat z rzędu, podobnie jak właściciele lokali gastronomicznych, przedsiębiorcy, służby mundurowe i dziesiątki innych osób.

W tym roku wolontariusze z czerwonymi serduszkami będą zbierać pieniądze na wyrównanie szans leczenia noworodków na podstawowych oddziałach neonatologicznych poprzez doposażenie ich w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na zakup stanowisk do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne a także sprzęt diagnostyczny, jak chociażby specjalistyczne aparaty USG czy pulsoksymetry.

WOŚP w Myślenicach wystartuje już w piątek 12 stycznia o godz. 8:45 w Szkole Podstawowej nr 2

(ul. Żeromskiego 2), gdzie uczniowie przygotują kiermasz słodkości. W niedzielę 14 stycznia od godz. 9 na myślenickim Rynku odbywać się będą przejażdżki samochodami retro, pokaz zabytkowych pojazdów. O godz. 18 w Restauracji Sova (ul. Niepodległości 18) odbędzie się koncert Klasycznego Rocka podczas którego zagra Sebastian Najder. O godz. 19 w sztabie WOŚP (Rynek 27) odbędzie się licytacja gadżetów, natomiast na godz. 20 zaplanowano „Światełko Do Nieba” czyli pokaz fajerwerków.

Piotr Jagniewski Piotr Jagniewski Autor artykułu

Reporter, redaktor, fotograf. Lubi dobrze opowiedziane historie i ludzi z pasją, którzy potrafią się nimi dzielić. Z gazetą związany w latach 2006-2018. W latach 2014-2018 pełnił funkcję redaktora naczelnego. (REPORTAŻ, WYWIAD, WYDARZENIA, LUDZIE, SAMORZĄD)