Wyjątkowy dzień w przedszkolu nr 6

Edukacja 20 listopada 2018 Wydanie 41/2018
Wyjątkowy dzień w przedszkolu nr 6

Myślenickie przedszkole w sposób szczególny włączyło się w tym roku w obchody 100-lecia. Cały tydzień trwało wielkie zaangażowanie dzieci i ich rodziców w przygotowania do obchodów tej rocznicy

Pierwszym etapem przygotowań był pokaz strojów związanych z historią Polski. Dzieci zaprezentowały się w strojach z różnych epok m.in. był strój królowej Jadwigi, rycerza, ułana, małego powstańca warszawskiego, a także pokazała nam się krakowianka, góral, współczesny wojskowy i inne postacie. Słowa uznania należą się rodzicom za ich zaangażowanie i kreatywność.

Pamiętając, że 11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu, a zarazem lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych członków naszego społeczeństwa, całe przedszkole udało się pod pomnik Niepodległości na Rynku. Dzieci trzymały w rękach biało-czerwone chorągiewki i balony. Pod pomnikiem wszyscy odśpiewaliśmy hymn, a następnie dzieci ze starszych grup zaprezentowały się w pieśniach patriotycznych. Po powrocie dzieci udały się do ogrodu przedszkolnego, aby w sposób symboliczny zaznaczyć to wydarzenie poprzez zasadzenie sadzonki dębu. Z perspektywy lat na pewno będzie on przypominał dzieciom i pracownikom o tym wielkim święcie.

Kolejnym punktem upamiętniającym to niezwykłe wydarzenie była organizowana jak co roku uroczysta akademia. W tym roku odpowiedzialne za przygotowanie imprezy były nauczycielki Grażyna Kiszka i Magdalena Maniecka. Oddział Tygrysy przygotował montaż słowno-muzyczny oparty na wierszach i pieśniach patriotycznych przede wszystkim odnoszących się do odzyskania niepodległości. Występ rozpoczęto od odśpiewania hymnu przedszkola „Najlepiej razem.” Całe przedszkole o godzinie 11:11 odśpiewało cztery zwrotki hymnu.

To, że przedszkole obchodziło 100-lecie odzyskania niepodległości w sposób szczególny widać było już wchodząc do szatni przedszkola, gdyż dzieci zorganizowały wystawę prac plastycznych związaną tematycznie z tym wydarzeniem.