Wymiana dachów trwa

15 maja 2008 Wydanie 17/2008
Wymiana dachów trwa
Obecnie trwa modernizacja 8 obiektów, fot. UMiG

Ponad 400 tys. zł wyda w tym roku Gmina Myślenice na modernizację dachów w placówkach oświatowo – kulturalnych. Obecnie trwa modernizacja 8 takich obiektów – zarówno w mieście, jak i placówkach z terenu Gminy.

Poprawa stanu technicznego i modernizacje dachów trwają w szkołach podstawowych w: Borzęcie, Droginii, Głogoczowie i Jaworniku w przedszkolach numer 6 i 8 oraz w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Wkrótce rozpoczną się w przedszkolu nr 7, w szkole podstawowej nr 2 i w Gimnazjum nr 1.

Prace związane z wymianą dachów, to kolejny etap modernizacji obiektów użyteczności publicznej, których właścicielem jest Gmina Myślenice. W zdecydowanej większości budynków dokonano już termomodernizacji – ocieplenia budynków, wymiany stolarki okiennej oraz wymiany systemów ogrzewania, w których zastosowano nowoczesne, energooszczędne i ekologiczne kotły grzewcze. Ponadto w niektórych budynkach wymieniono węzły sanitarne, np. w Szkole Podstawowej nr 2 i w Domu Ludowym na Górnym Przedmieściu.

Pierwsze termomodernizacje w placówkach oświatowo – kulturalnych podjęto już w 2004 roku. Według planu Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach mają one zostać zakończone w 2009 roku po kompleksowej wymianie stolarki okiennej, dachów i ociepleniu wszystkich, ponad 40  budynków.

Gminny Serwis Informacyjny