Akcja

29 września: Wymień odpady na sadzonki

Wymień odpady na sadzonki

Nadeszła jesień, a wraz z nią czas na porządki w domu i w ogrodzie. Piknik ekologiczny, który odbędzie się 29 września od godz. 9 na myślenickim Rynku jest świetną okazją m.in. do tego, by starą lodówkę wymieć na cyprysa, a zalegający stos makulatury zastąpić drzewkiem szczęścia

Sadzonki będzie można otrzymać za zgniecione puszki aluminiowe i butelki plastikowe, zakrętki, baterie, makulaturę oraz sprzęt AGD. Ze względu na bardo duże zainteresowanie wprowadzono pewne ograniczenia. Wymiany dokonać mogą tylko mieszkańcy Miasta i Gminy Myślenice, a maksymalna ilość sadzonek jaką może otrzymać jedna osoba to 50 sztuk.

Podczas gdy dorośli będą zajęci ważeniem odpadów i odbieraniem sadzonek, młodsi mogą korzystać z dmuchanego placu zabaw, wziąć udział w warsztatach plastycznych lub bawić się gigantycznymi bańkami mydlanymi.

W tym roku na uczestników pikniku czekają tuje, tawuły, cisy, bukszpan, trzmielina, wrzosy, mandevilla, krzewuszka cudowna czyli weigela, cyprysy, suchodrzewy oraz grubosz czyli tzw. drzewko szczęścia.

W trakcie pikniku odbędzie także zbiórka do puszek w ramach akcji charytatywnej „Sztuka wszelaka zwalczy glejaka” - zbieramy dla Edyty.

Stoiska, na których będzie można zważyć i oddać odpady czynne będą do godziny 13:00. Atrakcje dla najmłodszych zostaną na Rynku do godz. 16:00, natomiast już od 17:00 rozpocznie się koncert pn.: „Pożegnanie lata”, a zagrają HellHaven, JADS i GRYPS.

Jedną sadzonkę można otrzymać za:
1 kg zgniecionych puszek aluminiowych
lub 2 kg zakrętek
lub 5 kg butelek PET
lub 5 kg baterii/akumulatorów
25 kg makulatury
20 kg małego sprzętu AGD (np. suszarki, żelazka, czajniki, odkurzacze) lub 1 szt. dużego sprzętu AGD (np. lodówki, pralki, telewizory)
Warunkiem wymiany jest, by sprzęt AGD był kompletny.

Organizatorami wydarzenia są Miasto i Gmina Myślenice oraz Zakład Zagospodarowania Odpadów w Myślenicach.