Wyprawka dla trzylatka

Począwszy od połowy września, każdy trzylatek, który przyjdzie do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Myślenicach otrzyma w prezencie specjalną wyprawkę czytelniczą. Znajdzie się w niej książka „Pierwsze wiersze dla…” oraz Karta Małego Czytelnika

Będzie w niej i ważna rzecz dla rodziców. Z myślą o nich przygotowano bowiem specjalną broszurę informacyjną: „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”. Przypomni ona o korzyściach i pożytkach wynikających z czytania. Dostarczy też rad i podpowiedzi skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Maluchów zachęcamy do częstego odwiedzania Biblioteki. Warto! Każda kolejna wizyta w naszej książnicy, i - jednoczesne, wypożyczenie w jej trakcie jednej książki skutkować będzie otrzymaniem specjalnej naklejki. Po zebraniu zaś 10 naklejek maluch otrzyma specjalny dyplom. Unikatowy i imienny. Uroczyście potwierdzi on książkowe zainteresowania małego czytelnika.

Więcej informacji o anonsowanym przedsięwzięciu znaleźć można w Internecie, na stronie www.wielki-czlowiek.pl. Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorem jest Instytut Książki. Patronat honorowy nad akcja sprawuje Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. Partnerzy to Polska Sekcja IBBY, Fundacja Metropolia Dzieci. Patronat medialny sprawują Ryms oraz CzasDzieci.pl

Tomasz Dziki

Tomasz Dziki Tomasz Dziki Autor artykułu

Niegdyś był dziennikarzem, nieustannie jest bibliotekarzem (najpierw była to Biblioteka Główna PAT, a teraz Miejska Biblioteka Publiczna w Myślenicach), a „od zawsze” nauczyciel akademicki (Uniwersytet Jagielloński). Lubi podróżować: zauroczyła go Azja i Orient. Bliższe i dalsze okolice dawnego Jedwabnego Szlaku. Wędrował po Chinach, Syrii, Jordanii, Maroku, Iranie... z aparatem fotograficznym w ręku.