Wyrzeźbione uczucia

Wyrzeźbione uczucia

Ulotność życia, przemijanie ale również natura w swoim rozkwicie to tematy, które najczęściej pojawiają się w rzeźbach Ewy Wróbel. W rzeźbach misternych i stworzonych z wielką maestrią, które możemy oglądać w MOKiS

Znajdziemy tam zarówno rzeźby, które były częścią jej pracy dyplomowej jak i te najświeższe dzieła czyli znajdujący się w centrum tryptyk dotyczący tytułowego „Życia Bławatka”. Ulotność życia, przemijanie ale również natura w swoim rozkwicie to tematy, które najczęściej pojawiają się w rzeźbach Ewy Wróbel.

W rzeźbach misternych i stworzonych z wielką maestrią. Dla Ewy Wróbel technika warsztatowa nie jest jednak celem samym w sobie, bo jej dzieła są przesiąknięte emocjami i uczuciami. Jak powiedziała jedna z najważniejszych artystycznych mentorek artystki profesor Marita Benke-Gajda – „Ewa Wróbel wykazuje wielką pokorę wobec materii rzeźby, a taka cecha charakteryzuje najznakomitszych twórców”.

Opinię pani profesor zdawali się podzielać wszyscy, którzy odwiedzili foyer Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu tamtego piątkowego wieczoru. Każdy kto jeszcze tego nie uczynił a jest koneserem sztuki i rzeźby będzie miał okazję docenić kunszt autorki jeszcze do końca sierpnia.

Ewa Wróbel to urodzona w 1986 roku absolwentka Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie w pracowni prof. Jerzego Nowakowskiego. Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także laureatką konkursu „Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku 2014” BWA Rzeszów. To także członkini „Wspólnoty Twórców Chrześcijańskich Vera Icon” oraz Stowarzyszenia „Ceramika bez granic”. Była uczestniczką wielu wystaw i plenerów, a oprócz rzeźby zajmuje się również ceramiką, medalierstwem, rysunkiem i malarstwem. Obecnie pracuje jako nauczyciel w Zespole Szkół Plastycznych w Rzeszowie, a wystawa której wernisaż odbył się w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu jest przeglądem jej twórczego dorobku z ostatnich kilku lat.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).