Wystawa malarstwa Rafała Alickiego

17 maja 2007 Wydanie 17/2007

W piątek 20 kwietnia w Muzeum Regionalnym „Dom Grecki” w Myślenicach miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa Rafała Alickiego pt. „Ścieżki nieodkryte, drogi niezbadane…” Malarstwo to dotąd jeszcze nie prezentowana w Myślenicach sfera twórczości tego artysty, znanego myśleniczanom głównie jako muzyka, pianisty i kompozytora, założyciela zespołu muzycznego Noro Lim.

W galerii Muzeum znalazły się płótna olejne powstałe w latach 1997-2006. Obrazy emanują refleksją i głębokimi emocjami, odzwierciedlają przeżycia autora towarzyszące ich powstawaniu. Postać żony i elementy marynistyczne to wyraźnie ulubione tematy Rafała Alickiego. Szczególną uwagę przyciąga obraz zatytułowany „Sen” (w tle zdjęcia), gdzie motywy te, na pozór tak od siebie dalekie, łączą się w spójną, wyrazistą całość. Na wystawie obejrzeć można również grafiki będące ilustracjami do tomiku wierszy pt. „Z innej strony…” Ewy Aksamović.

Rafał Alicki z wykształcenia jest muzykiem i z muzyką związana jest jego praca zawodowa. Malarstwo to jego pasja, pierwsze kroki w tej dziedzinie stawiał pod kierunkiem swego ojca, przez rok kształcił się również w Policealnym Studium Sztuk Plastycznych w Ostromecku koło Bydgoszczy.

Otwarcie wystawy malarstwa Rafała Alickiego nie mogło obejść się bez akcentu muzycznego. Zespół Noro Lim, z bohaterem wieczoru przy fortepianie, wykonał kilka utworów nawiązujących klimatem do prezentowanych prac.