Wysyp talentów w Głogoczowie

Wysyp talentów w Głogoczowie

Na deskach WDK Głogoczów swoje pierwsze kroki estradowe stawiała Natalia Hodurek, czy Andrzej Starowicz. Tegoroczna edycja dowiodła, że popularność Konfrontacji nie maleje, a ilość ludzi utalentowanych muzycznie i plastycznie przyrasta wręcz w postępie geometrycznym

„Szkolne Konfrontacje Muzyczne” oraz „Szkolne Konfrontacje Plastyczne” to dwie imprezy które w Wiejskim Domu Kultury w Głogoczowie odbywały się już po raz czternasty. Na deskach WDK Głogoczów swoje pierwsze kroki estradowe stawiała chociażby Natalia Hodurek, czy Andrzej Starowicz. Tegoroczna edycja przekonała nas że popularność Konfrontacji nie maleje, a ilość ludzi utalentowanych muzycznie i plastycznie przyrasta wręcz w postępie geometrycznym.

W czasie rozdania nagród można było usłyszeć 5 wokalistek i zarazem 5 indywidualności muzycznych o których śmiało można powiedzieć, że mają przed sobą artystyczne perspektywy. Na szczególne wyróżnienie zasługuje występ Karoliny Nowak wykonującej arcytrudne „Eurydyki” znane z niezapomnianej interpretacji Anny German, czy też Oli Parszywki – młodej dziewczynki z niesamowicie dojrzałym głosem śpiewającej równie trudny utwór Alicji Majewskiej „Odkryjemy miłość nieznaną”. Ale przecież podobać mogły się również występy Julii Pitali, czy Anety Domareckiej.

W konkursie muzycznym przyznano następujące nagrody: w kategorii klas od I – III (soliści) dwa pierwsze miejsca otrzymały: Amelia Sadowska z SP Bęczarka i Julia Pitala z SP Jawornik, 2m. Karolina Łokcik z SP Bęczarka i Klaudia Wójcik z SP Droginia, 3m. Zofia Sołtysik z SP nr 5 w Myślenicach oraz Klaudia Wójcik i Agata Stopka z SP Droginia. W kat. IV-VI soliści 1m. przypadło Aleksandrze Parszywce z SP Bysina, 2m. Zuzannie Szlachetce z SP Głogoczów. W kat. soliści klasy VII i oddziały gimnazjalne: 1m. dla Katarzyny Kasperek z SP 4 w Myślenicach oraz Karolinie Nowak ze Szkoły Prywatnej, 2m. Natalia Łętocha z SP Bysina oraz Aneta Domarecka z SP nr 2 w Myślenicach, 3m. Karolina Ożóg z SP Krzyszkowice, Rafał Bajer Szkoła Prywatna, Kamil Szafraniec WDK Głogoczów, w kat. zespoły 2-4 osób pierwszej nagrody nie przyznano, 2m. Epifora SP nr 2 w Myślenicach oraz Izabela Bałucka i Dominika Węgrzecka z SP Osieczany.

W „Szkolnych Konfrontacjach Plastycznych” 1m. zdobyła Oliwia Ficek z SP Krzyszkowice, 2m Karolina Sopiak z SP Osieczany, Małgorzata Górszczak z SP Głogoczów, Oliwia Kurowska z SP Krzyszkowice, 3m. Magdalena Motyka Z SP Jawornik, Katarzyna Majewska z SP nr 2 w Myślenicach, Izabela Bałucka z SP Osieczany, Kacper Kwinta z SP Jawornik.

Wyróżnienie przypadło Katarzynie Soból z SP nr 4 w Myślenicach.

Rafał Podmokły Rafał Podmokły Autor artykułu

Dziennikarz, meloman, biblioman, kolekcjoner, chodząca encyklopedia sportu. Podobnie jak dobrą książkę lub płytę, ceni sobie interesującą rozmowę (SPORT, KULTURA, WYWIAD, LUDZIE).