XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze gr. A i C

XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze gr. A i C
Prezentacja uczestników powiatowych zawodów sportowo-pożarniczo Fot. M. Stoszek

Służba jaką pełnią strażacy należy do najcięższych i najbardziej odpowiedzialnych, wymaga odwagi, sprawności i samozaparcia. Dla tego druhowie swoją sprawność szkolą bezustannie, między innymi uczestnicząc w rywalizacji sportowo – pożarniczej.

Takie właśnie zawody na szczeblu powiatowym odbyły się w niedzielę 8 września na stadionie Dalinu Myślenice. Już sam udział był swojego rodzaju weryfikacją, gdyż kilka ekip wycofało się przed startem z uwagi na opady atmosferyczne jakie przeszły nad Myślenicami i okolicą wczesnym rankiem.

Na starcie stanęli więc najwytrwalsi i na stadionie dali pokaz swojego strażackiego kunsztu i wyszkolenia.

Zarówno drużyny kobiece, jak i mężczyźni wykazywali się szybkością, precyzją i sprawnością, które to w warunkach bojowych są wręcz bezcenne.

Postronnemu obserwatorowi trudno byłoby wskazać zwycięzców, tylko wprawne oko sędziów w odpowiedni sposób wyłaniało tryumfatorów poszczególnych konkurencji.

Klasyfikacja w kategorii kobiet wygląda następująco: 1. OSP Skomielna Biała, 2. OSP Tenczyn, 3.OSP Krzesławice, 4. OSP Dolne Przedmieście, 5.OSP Krzeczów.

Kolejność w kategorii mężczyzn: 1. OSP Dolne Przedmieście, 2. OSP Krzeczów, 3. OSP Sułkowice, 4. OSP Krzesławice, 5. OSP Skomielna Biała, 6. OSP Wierzbanowa, 7. OSP Bysina, 8. OSP Brzączowice, 9. OSP Krzczonów.

Serdeczne gratulacje należą się zwycięzcom zawodów, ale na podziw i uznanie zasłużyli wszyscy uczestnicy tych bardzo trudnych zawodów.

Marek Stoszek Marek Stoszek Autor artykułu

Prezes myślenickiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego. Badacz i propagator historii, kultury i tradycji naszego regionu.