XIII Targi Edukacyjne Powiatu Myślenickiego

W Myślenicach odbyły się XIII Targi Edukacyjne Powiatu Myślenickiego zorganizowane przez Starostwo Powiatowe oraz Zespół Szkół im. A. Średniawskiego. Na targach swoją ofertę zaprezentowało 14 wystawców: 7 szkół ponadgimnazjalnych oraz placówki oświatowe z terenu powiatu, a odwiedziło je około 1200 uczniów

Przybyłych na targi gości przywitał gospodarz tegorocznej imprezy Jerzy Cachel - dyrektor Zespołu Szkół, prezentując wszystkich wystawców. Uroczystego otwarcia targów w hali sportowej dokonał starosta myślenicki Józef Tomal, zachęcając gimnazjalistów do wyboru szkół prowadzonych przez powiat. - Przed wami trudna i ważna decyzja: wybór szkoły ponadgimnazjalnej, co zapewne będzie decydować o dalszej przyszłości, wykształceniu, wiedzy i umiejętnościach. Zachęcam do wyboru naszych szkół, które są nowocześnie wyposażone, mają bogatą ofertę kształcenia, posiadają zmodernizowaną bazę dydaktyczną i sportową. Podczas dzisiejszych targów możecie się zapoznać z ofertą naszych szkół. Jest ona również zawarta w Poradniku Gimnazjalisty, który co roku wam przekazujemy - podkreślił.

Starosta odczytał także list okolicznościowy od Marszałka Województwa Małopolskiego, w którym podkreślił on m.in. rolę dobrego wykształcenia i edukacji, będącego gwarantem znalezienia w przyszłości satysfakcjonującej pracy. Na targi przybyli zaproszeni goście m.in. proboszcz ks. Adam Pawicki, radni powiatowi, przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury, Turystyki i Sportu Rady Powiatu Aleksandra Korpal, wicestarosta Tomasz Suś, członkowie Zarządu Powiatu: Krzysztof Halek i Krzysztof Dybeł, skarbnik Maria Niżnik, burmistrzowie i wójtowie z terenu powiatu, trener juniorów Wisły Kraków Kazimierz Kmiecik, przedstawiciele Powiatowej Rady Zatrudnienia, Powiatowego Urzędu Pracy w Myślenicach, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów z terenu powiatu.

Około 1200 uczniów odwiedziło targi, zapoznając się z ofertą edukacyjną wystawców. Gimnazjaliści mogli ocenić, która z ofert najbardziej odpowiada ich oczekiwaniom i predyspozycjom. Stoiska przyciągały barwnością, ciekawą aranżacją i ofertą, a także smakołykami. Można było skosztować m.in. owocowych soków, napojów, deserów, kanapek, ciasteczek i innych pyszności, przygotowanych specjalnie na targi przez młodzież poszczególnych szkół. Można było zobaczyć dorobek poszczególnych szkół, wziąć udział w loterii fantowej na stoisku ZSTE w Myślenicach, obejrzeć wystawę zdjęć na stoisku ZSO w Myślenicach, zapoznać się z kierunkami oferowanymi przez ZSOIZ w Lubniu m.in. w zakresie usług gastronomicznych i hotelarstwa, zrobić sobie modną fryzurę na stoisku ZS w Dobczycach, obejrzeć roboty na stoisku ZSZiO w Sułkowicach i ZS w Dobczycach, czy obejrzeć ciekawe pomysły na gadżety reklamowe na stoisku ZS w Myślenicach. Gimnazjaliści mieli także okazję zwiedzić Zespół Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach, który zorganizował także Dzień Otwarty Szkoły, m.in. częstując wszystkich przybyłych smakołykami z grilla.

Podczas targów prezentowały się następujące podmioty: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Myślenicach, II LO w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolskiej Szkole Gościnności w Myślenicach, Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych im. M.Reja w Myślenicach, Zespół Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach, Zespół Szkół im. ks. J. Tischnera w Dobczycach, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Monte Cassino w Lubniu, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Myślenicach oraz w Dobczycach, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Myślenicach, Środowiskowy Hufiec Pracy w Myślenicach oraz w Skomielnej Białej, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Myślenicach oraz Starostwo Powiatowe w Myślenicach.

WSPiFE