Z Chicago do Myślenic

17 sierpnia 2007 Wydanie 30/2007
Z Chicago do Myślenic
Zespół przeniósł się z Chicago do Krakowa, a obecnie przygotowuje się do koncertu w Myślenicach

Rok po podjęciu przez lidera grupy decyzji o przeniesieniu swojego zespołu z Chicago do Krakowa, jego nagrania ukazują się na polskim rynku a zespół przygotowuje się do koncertu w Myślenicach.

Po dwóch latach i niezliczonych koncertach w całej Ameryce lidera zespołu Let Me Introduce You To The End, Ryana Socasha zniechęcił konsumpcyjny styl odbioru muzyki przez amerykańską publiczność. Jak sam przyznaje podczas ostatniego koncertu w Stanach, w legendarnym Madison Rock Theatre odniósł wrażenie, że zgromadzona tam publiczność nie próbuje zrozumieć muzyki, a jedynie przyjmuje ją jako gotowy produkt.

Brak tolerancji dla społeczeństwa komercyjnego zaowocował szaloną wizją artysty w której Ryan Socash postanowił ofiarować cały swój dobytek schronisku dla bezdomnych i z determinacją godną szaleńca pozostawił przyjaciół zespołu i przeniósł się do Krakowa. Rok po tym wydarzeniu zespół Let Me Introduce You To The End doczekał się polskiego składu i podpisał umowę o dystrybucji przez Music Corner Records na terenie naszego kraju albumu „A Love of the Sea”. Premiera tego krążka miała miejsce 7 lipca 2007 roku.

Let Me Introduce You to the End to projekt audiowizualny łączący w jednym organiczną muzykę ambient-rockową, fotografikę i film.  Pomysłodawcą i głównym wykonawcą projektu jest kompozytor, gitarzysta i wokalista Ryan Sosach, który w głównej mierze sprawił, że dusza zespołu zaklęta jest w niezwykle nastrojowej i melancholijnej muzyce. Lider zespołu znany jest bowiem jako człowiek o romantycznej duszy, stąd jego twórczość częściej kojarzona może być z tłem dla zadymionych lokali niż koncertami w plenerze. Mimo to warto wybrać się do Flinstone Parku, aby posłuchać, czy Ryan nie mylił się nazywając polską publiczność o wiele bardziej wrażliwą od amerykańskiej. - Kiedy dla niej występuję, czuję, że dzieli ze mną moją pasję i ból – przyznał w jednym z wywiadów.

Bilety w cenie 5 zł dostępne są w Flinstone Parku przy ul. Parkowej.

Więcej informacji o zespole: www.letmeend.pl

p.jag