Z Ksawerym wszystko OK

Z Ksawerym wszystko OK
Rodzice Ksawerego z doktorem Abramsonem z Nowego Jorku

„Cudownie, wszystko w najlepszym porządku, jest OK” - to słowa doktora Abramsona po wizycie kontrolnej Ksawerego w Nowym Yorku

„Chcielibyśmy Wam przekazać taką super informację. Wszystko w oczkach jest jak należy. Guzy, guzki zabliźniają się, nie ma rozrostu choroby, co jest najważniejsze. Teraz pozostały nam częste wizyty i kontrole. Dziękujemy, że zawsze jesteście z nami sercem i modlitwą oraz czułym słowem” - na facebooku napisała Joanna Sadzik, mama Ksawerego.

Na rzecz półtorarocznego, cierpiącego na raka oczu chłopca z Bysiny w ubiegłym roku pieniądze zbierali mieszkańcy niemal wszystkich miejscowości powiatu. Wolontariuszy można było spotkać m.in. podczas Myślenickiego Festiwalu Lata, na internetowych aukcjach, letnich festynach, w kościołach i przekazując informacje o potrzebującym chłopcu w świat. Udało się! Po serii zabiegów w Nowym Jorku Ksawery odzyskał wzrok. Na ten cel wspólnie zebraliśmy 1.191.532 zł. Losy chłopca wciąż można obserwować na facebooku „Ksawery chce widzieć świat - dalsze losy małego podróżnika”.

Piotr Jagniewski Piotr Jagniewski Autor artykułu

Reporter, redaktor, fotograf. Lubi dobrze opowiedziane historie i ludzi z pasją, którzy potrafią się nimi dzielić. Z gazetą związany w latach 2006-2018. W latach 2014-2018 pełnił funkcję redaktora naczelnego. (REPORTAŻ, WYWIAD, WYDARZENIA, LUDZIE, SAMORZĄD)