Z Maciejem Skowronkiem o radiu

Kultura 23 lutego 2017 Wydanie 7/2017
Z Maciejem Skowronkiem o radiu
Roymowz z Maciejem Skowronkiem o radiu Fot. Michał Zięba

O pracy dziennikarza radiowego; o panującej w radiu atmosferze. Wreszcie o najciekawszych historiach ze swojej zawodowej pracy opowiadał podczas spotkania autorskiego Maciej Skowronek. Rodowity myśleniczanin, obecnie zastępca szefa redakcji informacji w Radiu Kraków. Przez wiele lat związany z redakcją Gazety Myślenickiej

Spotkanie w ramach cyklu „Osobliwy luty w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu” z Maciejem Skowronkiem zainaugurowało cykl wydarzeń w MOKiS. Okazją do porozmawianiu o pracy radiowca był obchodzony niedawno międzynarodowy dzień radia.

Formuła spotkania polegająca na rozmowie prowadzącego z gościem okazała się bardzo dobrym rozwiązaniem, bowiem dała możliwość do odkrycia najciekawszych doświadczeń Macieja Skowronka. Bez wątpienia pytanie dotyczące dziennikarskich „wpadek” czy sekretów radia wzbudziło najwięcej zainteresowania. Słuchacze z zaciekawieniem przysłuchiwali się także historiom związanym z Internetowym Radiem Myślenice, którego Skowronek był współzałożycielem.

 

- Zdarzają się „wpadki” językowe. Operujemy słowem więc czasami trudno takich przejęzyczeń uniknąć. Ja podczas wizyty Papieża Franciszka w Krakowie w ramach Światowych Dni Młodzieży witałem Papieża wraz z małżonką… to oczywiste przejęzyczenie wywołało wiele śmiechu - opowiadał Maciej Skowronek.

W części, w której publiczność mogła zadać swoje pytanie najwięcej emocji wzbudziły kwestie plusów i minusów pracy w radiu. Maciej Skowronek z trudem odpowiadał na zadanie pytanie. - Ciężko powiedzieć. Nie ma chyba minusów… sam nie wiem, choć plusem jest to, że nas nie widać, ale to jednocześnie minus, że nie mamy kontaktu bezpośredniego z słuchaczami - wyjaśniał gość.

Maciej Skowronek z mediami związany od 1999 r. Przez osiem lat współpracował z Gazetą Krakowską. Publikował też w tygodniku „Nowy Sportowiec” i miesięczniku „Magazyn Siatkówka”. Z Radiem Kraków związany od 2005 roku. Śledzi to, co dzieje się w Krakowie. Jego reporterskie zainteresowania to także sport i rekreacja. Zastępca szefa redakcji informacji.